Hayvanlar için makarna yaptılar

10 Ocak 2017 / Salı 17:05:25

Akşemsettin İlkokulu öğrencileri, soğukta açlık çeken hayvanlara, evlerinde yaptıkları makarnaları bıraktılar.

Akşemsettin İlkokulu 4-A sınıfı öğretmeni Gülcihan Yılmaz Sarı rehberliğinde, dondurucu soğuklarda açlık problemi yaşayan hayvanlar için öğrenciler, evlerinde hazırladıkları makarnaları sokakta yedirdiler.

Gülcihan Yılmaz Sarı bu projeyle öğrencilerde merhamet, duyarlılık ve hayvan sevgisini kazandırmayı amaçladıklarını bu kapsamda evlerde hazırladıkları bu yiyeceği hayvanlarla paylaştıklarını söyledi.

HAYVANLARI ÇOK SEVİYORUZ

Öğrencilerden Yiğit Hamza Yılmaz ise sınıf olarak hayvanları çok sevdiklerini bu dondurucu soğuklarda onların yemek bulmakta zorluk çektiklerini gördüklerini ve bu duruma çok üzüldüklerini onlara yardım edebilmek için böyle bir etkinlik gerçekleştirdiklerini, bu çalışmayı yaparken çok zevk aldıklarını söyledi.

TEMEL DEĞERLERİ ÖĞRETMELİYİZ

Oku-Aile Birliği Başkanı Habibe Bali de öğrencilerin bu tür projelerin içinde olmalarının velileri sevindirdiğini çünkü bu projeler sayesinde çocuklar temel değerlerimizi yaşayarak öğreniyorlar dedi.

ÇEVREYE DUYARLI BİREYLER

Okul Müdürü Ahmet Demir bu projeyi gerçekleştiren öğretmen ve öğrencileri tebrik ettiğini; çünkü eğitimin asıl amaçlarından birinin de çevreye duyarlı bireyler yetiştirmek olduğunu söyledi.

 

 

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.

EĞİTİMSabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

Deva Eczanesi

Süleymaniye Mah. Gönülaçan Sok. No: 5/B

Telefon:711 9111

Nöbet Saati:18:30-08:30

Çınaraltı Eczanesi

Süleymaniye Mah. Destan Sok. Özel Aritmi Hast. Acil Karşısı

Telefon:715 1092

Nöbet Saati:18:30-01:00