Her mahalleye Kuran Kursu

25 Eylül 2017 / Pazartesi 09:28:19

İlçe Müftülüğü, Eylül ayı mutad toplantısını, Sani Konukoğlu Konferans salonunda yaptı.

Toplantıda konuşan Müftü Kazım Güzel;

“Kuran kurslarımız yaygınlaşıyor.  2 tane gündüzlü 6 tane de yatılı hafızlık yatılı kuran kursumuz var. 60 civarında da normal kuran kursumuz var. Potansiyel olan tüm mahallelerimizde daha da bu kurslarımızı açacağız. Merkez Kuran kursumuzun yanında bir kuran kursumuz yapılıyor. 1 yıl içinde tamamlanacak. 4-6 yaş gurubu kuran kursu sınıflarımız yaygınlaşıyor.”

GÖREVİMİZ KURANI’I YAYMAK

“Biz insanlara Kuranı öğretmek ve onlara duyurmakla görevliyiz. Bu nedenle Kuran hizmetini en ücra köyümüze kadar götürmek zorundayız. Alanyurt’ta 8 dönümlük bir arsamız var. Orada en kısa zamanda kuran kursu inşaatına başlayacağız.”

ARAKAN’A YARDIM

“Bu sene İnegöl’de 310 tane vekaletle kurban kesimi yapıldı. İstanbul’dan sonra Bursa vekaletle kurban kampanyasında ikinci sırada yer aldı. Ayrıca Arakan için yaklaşık 160 bin TL yardım toplandı.

 Bu konudaki hassasiyetleriniz için de çok teşekkür ediyorum. Camiler haftasına hazırlanırken camilerimizin iç ve dış temizliklerini gözden geçirmenizi sonbahar dolayısıyla bahçe temizliği ve bakımlarının sağlanmasını rica ediyorum” dedi. 

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.

İNANÇSabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

Ege Eczanesi

Burhaniye Mah. Kıbrıs Lokantası Karşısı

Telefon:712 3373

Nöbet Saati:18:30-01:00

Sezer Eczanesi

Kemalpaşa mah. Adnan Menderes Bulvarı no:18

Telefon:711 6449

Nöbet Saati:18:30-08:30