Her şey öğrenciler için

13 Temmuz 2017 / Perşembe 18:29:48

Milli Eğitim Bakanlığı, Hacı Sevim Yıldız Mesleki Eğitim Külliyesine yeni eğitim öğretim yılı öncesi birçok imkân sundu. 4 pansiyonun tam kapasite hizmet vereceği külliyede, öğrencilerin rahatlığı için bütün ayrıntılar düşünüldü.

Konu hakkında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada;

“Bakanlık tarafından Hacı Sevim Yıldız Mesleki Eğitim Külliyesine birçok imkânlar sunulmuş olup, 2017-2018 eğitim öğretim yılından itibaren bütün birimleriyle aktif olarak eğitim öğretim hizmetine sunulmuş olacaktır.”

GÜVENLİK KAMERALARI İLE DONATILIYOR

“Hacı Sevim Yıldız Mesleki Eğitim Külliyesi Zorunlu Hizmet kapsamına alınarak öğretmen ihtiyacı karşılanmıştır. Mesleki Eğitim Külliyesinde çalışacak Yardımcı Hizmetler personelinin artırılması için destek sağlanmıştır.

 Bakanlığımızca ödenek gönderilmiş olup bütün Külliye Güvenlik kameraları ile donatılmaktadır.

Külliyede 24 saat kadrolu bekçilerimiz tarafından nöbet tutulmaktadır.”

2 PANSİYON DAHA AÇILIYOR

“Mesleki Eğitim Külliyesindeki okulların araç-gereç, makine-teçhizat ve diğer donatım malzemeleri için ödenek gönderilerek eksiklerin giderilmesi sağlanmıştır.  Mesleki Eğitim Külliyesinde mevcut olan 2 pansiyona ilave olarak ikinci pansiyonun da açılması için ödenek gönderilmiştir.”

YEMEK VE ULAŞIM ÖĞRENCİLERE ÜCRETSİZ

“Çalışmalar sürdürülmektedir. Eğitim öğretim başlamadan önce pansiyon açılacaktır. Böylece külliyede 336 öğrenci kapasiteli 2 erkek öğrenci pansiyonu ile 135 öğrenci kapasiteli kız öğrenci pansiyonu olmak üzere toplam 471 öğrenci kapasiteli pansiyonlarımız öğrencilerimizin hizmetine sunulmuş olacaktır.  Pansiyon imkânından yararlanamayacak olan öğrencilerin tamamı taşıma kapsamına alınmış olup tüm öğrenciler ücretsiz taşınarak öğle yemeği verilecek” denildi.

 

 

 

 

 

 

 

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.

EĞİTİMSabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

Deva Eczanesi

Süleymaniye Mah. Gönülaçan Sok. No: 5/B

Telefon:711 9111

Nöbet Saati:18:30-08:30

Çınaraltı Eczanesi

Süleymaniye Mah. Destan Sok. Özel Aritmi Hast. Acil Karşısı

Telefon:715 1092

Nöbet Saati:18:30-01:00