İftar magandalarına uyarı

16 Mayıs 2018 / Çarçamba 16:32:19

İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, iftar vakti havaya ateş eden vatandaşları uyardı. Yapılan uyarıda, havaya ateş edenler hakkında para cezası kesilerek adli işlemin yapılacağı açıklandı.

İFTAR VAKTİ KUL HAKKINA GİRİYORLAR

Ramazan ayının gelmesiyle iftarda havaya ateş eden ve sofrası başındaki vatandaşların tepkisine yol açan iftar magandalarına İlçe Emniyet Müdürlüğü’nden uyarı geldi.

Emniyet ekipleri, herhangi bir üzücü olayın yaşanmaması için sıkı önlemler alındığını ifade ederek, ilçe halkını duyarlı olmaya davet etti.

 

ŞİKÂYET EDİN, CEZA ALSINLAR

Havaya ateş eden kişilerin tespiti durumunda para cezası kesileceğini aktaran emniyet yetkilileri, iftar vakitlerinde silah attığı tespit edilenler hakkında idari işlemin yapılacağını söyledi.

155 POLİS HATTINI ARAYIN

Emniyetten yapılan uyarıda;

“İnegöl İlçe Emniyet Müdürlüğü olarak üzücü olayların yaşanmaması için tedbirlerimizi en üst seviyede almış bulunmaktayız.

Vatandaşlarımızdan İnegöl’ümüzün imajını olumsuz yönde etkileyen bu tür olaylara karşı duyarlı olmalarını, silah atmaya tenezzül eden kişi ya da kişileri, 155 polis imdat hattını arayarak vatandaşlık görevi olarak bildirmelerini rica ederiz.”

YASAL İŞLEMLER UYGULANACAK

İnegöl halkından, iftar sevincini hiçbir şekilde silah atarak göstermemelerini istiyoruz. Silahların atılmasıyla ortaya çıkan sesten çocukların, hastaların ve yaşlıların olumsuz etkilendikleri unutulmamalıdır.

“İlçemiz genelinde silah atma olaylarına karşı emniyet birimlerimizce gerekli her türlü tedbirler alındı.

Suç teşkil eden silah atma olaylarını gerçekleştirenler hakkında, ilgili kanun maddeleri uyarınca gerekli yasal işlemler uygulanacaktır” denildi.

 

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.


SabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

Deva Eczanesi

Süleymaniye Mah. Gönülaçan Sok. No: 5/B

Telefon:711 9111

Nöbet Saati:18:30-08:30

Çınaraltı Eczanesi

Süleymaniye Mah. Destan Sok. Özel Aritmi Hast. Acil Karşısı

Telefon:715 1092

Nöbet Saati:18:30-01:00