İki isim Ankara’da

06 Kasım 2017 / Pazartesi 08:55:11

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Alinur Aktaş’tan boşalan İnegöl Belediye Başkanlığı için Çarşamba günü seçim yapılacak. Yeni başkanı belediye meclisi seçecek. Yapılan temayül sonuçlarında Alper Taban ve Nedim Bayram isimleri ön plana çıktı. Bu iki ismin bugün Ankara’ya mülakata çağrıldığı öğrenildi.

Recep Altepe’nin istifasının ardından genel merkez tarafından Büyükşehir Belediye Başkanlığa aday gösterilen ve meclis tarafından başkanlığa seçilen Alinur Aktaş’ın ardından İnegöl’ün yeni başkanı hafta içerisinde belli oluyor.

ÇARŞAMBA GÜNÜ SEÇİM VAR

Bugün belediye başkan adayının açıklanması beklenirken, Çarşamba günü ise belediye meclisi başkanı seçmek için olağan üstü toplanacak. Saat 15.00’te gerçekleştirilecek meclis toplantısında İnegöl Belediye Başkanı seçilecek.

TEMAYÜL YOKLAMASI YAPILDI

Başkan adayının belirlenmesi için ise AK Parti Bursa İl Başkanlığı, temayül yoklaması yaptı. AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya gözetiminde gerçekleştirilen temayül yoklamasında, ilçe teşkilatı yöneticileri, belediye meclis üyeleri, gençlik ve kadın kollarının yöneticileri ile mahalle başkanları belediye başkan adayının belirlenmesi yönünde oy kullandı.

BAYRAM VE TABAN ANKARA’DA

Öte yandan kulislerde dolaşan bilgilere göre; 108 oyun kullanıldığı temayülün sonuçlarında Alper Taban ve Nedim Bayram isimleri ön plana çıktı. Bu iki ismin bugün Ankara’ya mülakata çağrıldığı öğrenildi.

ERSEN NARİ MECLİS ÜYESİ OLDU

Bu arada meclisten AK Partili bir ismin belediye başkanı seçilmesiyle AK Parti İnegöl İlçe yöneticisi Ersen Nari meclise girecek.

Böylece 2014 yerel seçimlerde AK Parti’den 24’ncü sıra belediye meclis üyesi adayı olan Nari belediye meclis üyesi olacak.

NEDİM BAYRAM VE ALPER TABAN KİMDİR?

 

NEDİM BAYRAM: 1968 yılında İnegöl’de doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini İnegöl’de tamamladı. Tiflis Devlet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünü bazı nedenlerden dolayı 1993 yılının sonlarında yarım bırakmak zorunda kaldı. Türkiye’ye döndükten sonra serbest ticaretle uğraşmaya başladı. Ticaret dışında halk dansları eğitmenliği ve uzmanlığı ile folklor araştırmacılığını da yapmaktadır.         

   1999 yılında seçildiği İnegöl Kafkas Folklor ve Kültür Derneğinin 2. Başkanlığını 2010 yılına kadar yapmıştır.           

   2004 yılında yapılan yerel seçimlerde İnegöl Belediyesi Meclis üyesi oldu. İlk Meclis toplantısında oluşturulan İhtisas komisyonlarında, Kültür Sanat Komisyonu Başkanı seçildi. Nedim BAYRAM özellikle İlçemizdeki Uluslararası Kültür Sanat Festivali ve Ramazan Sokağı gibi büyük organizasyonlarda, kentimizin sosyal ve kültürel gelişimi ve tanıtımı ile ilgili çalışmaları ile dikkat çekmektedir.         

   2005 yılında yapılan kongrede Burhan ALICI başkanlığındaki ilçe yönetim kuruluna girdi. Bu dönemde Tanıtım ve Medya başkan yardımcılığı görevi ile Alanyurt Beldesi, Mahmudiye Mahallesi ve bazı köylerin koordinatörlüğünü üstlenmiştir.          

   Nedim BAYRAM 2006 yılında kurulması kararlaştırılan Kent Müzesi kurucu Koordinatörlüğüne getirildi. Gönüllü arkadaşlarıyla birlikte açılmasında büyük gayret gösterdikleri,  uzmanlarca da şehrin tarihi, turizmi ve diğer değerlerinin tanıtımı açısından çok önemli olduğu söylenilen, Türkiye’nin ilk İlçe Kent Müzesinin Koordinatörlük görevine devam etmektedir.           

   Aynı yıllarda İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası, Ticaret Meclis üyeliğine, İnegöl Halk Kütüphanesi Koruma Derneği Denetleme Kurulu üyeliğine seçildi.           

     2008 yılından itibaren İnegöl Mobilyacılığının yüz akı MODEF Fuarlarını düzenleyen İFOR Yönetim Kurulu üyeliği ve İnegöl Mobilya Tanıtım Grubu üyeliği de bulunmaktadır.          

   İnegöl’ün tüm değerlerinin tarihi ile birlikte reklam ve tanıtımının yapıldığı geleceğimize ışık tutacağına inanılan ve Türkiye’nin her bir köşesine dağıtımı yapılan İnegöl Belediyesi Çınarlaraltı Dergisİ’nin çıkarılmasında öncülük ederek sorumluluğunu üstlendi.          

   2009 yılında ki Yerel Seçimlerde Belediye Meclis üyeliğine tekrar seçilen Nedim BAYRAM daha önce üstlendiği görevlerine ve ayrıca 2009 yılı sonlarında oluşturulmasına katkı sağladığı İnegöl Belediyesi Türk Müziği Korosu Koordinatörlüğünde bulunmuştur.       

     2010 yılında İBEFTAŞ (İnegöl Belediye Ekmek Fabrikası) Yönetim Kurulu üyeliğine de seçilmiştir.           

   2010 yılı Uluslararası Festival kapsamında “1.Altın Mobilya Halk Dansları Yarışması” Genel Sanat Yönetmenliğini de yaparak, mobilya sektörünün ticari tanıtımının kültürel faaliyetlerle de desteklenmesine katkı sağlamıştır.

   İnegöl Mobilya Tanıtım Grubunun, misyonunu tamamlamasıyla kurulmasına karar verilen, “İnegöl Mobilya Sanayicileri Derneği” kurucu yönetim kurulu üyesi olmuştur.     

   İnegöl Kent Konseyi’nin Yürütme Kurulu üyeliğini ve “Kültür Sanat Turizm Tarih Çalışma Grubu” Başkanlığını yapmıştır. Bu çalışmalar kapsamında Oylat Kent Ormanı Avan Projesinin hazırlanması, Fevziye Kanyonu’nun turizme kazandırma çalışmaları, İnegöl Kent ve Tanıtım Rehberi gibi projelerin hazırlanmasına öncülük etmiştir.

    2011 yılında Kent Müzesi merkezli tanıtım çalışmaları kapsamında BEBKA (Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı) destekli projenin uygulama koordinatörlüğünü yürütmüştür.

      2013 yılında kurulmasına karar verilen Mobilya ve Ağaç Sanayi Müzesi için BEBKA’dan mali destek alma ve uygulama çalışmalarını yürütmüş ve bu müzenin koordinatörlüğüne getirilmiştir.

   2014 yılında yapılan yerel seçimlerde İnegöl Belediyesi Meclis Üyeliği ile birlikte Bursa Büyükşehir Belediyesi Meclis üyeliğine de seçilmiştir. Belediyespor’un kuruluş çalışmaları, Kervansaray’ın restore edilmesi, DOSTUM gibi bir çok projede de ismi geçen Nedim Bayram,  İnegöl Belediyesinde Kültür Sanat Komisyonu Başkanlığı, Bursa Büyükşehir Belediyesinde ise Engelliler Komisyonu Başkan Vekilliği ve ayrıca Kültür Spor Eğitim ve Gençlik Komisyonu üyeliği görevlerine devam etmektedir.

      Mobilya sanayisinde faaliyet gösteren firmasının yönetim kurulu başkanı olarak ticaret hayatını sürdüren ve ileri derecede Gürcüce bilen Nedim BAYRAM evli ve 1 çocuk babasıdır.

 

ALPER TABAN: 1976 İnegöl doğumlu.İlk orta ve lise tahsilini İnegöl'de tamamladı. Önlisans eğitimini Selçuk Üniversitesinde, lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinde tamamladı.

     2000-2013 yılları arasında kurucusu olduğu telekomünikasyon firmasında yönetici olarak görev yaptı.2005 yılında İnegöl Ak Parti İlçe Yönetim Kurulu üyesi oldu. 2013 yılına kadar parti teşkilatının çeşitli kademelerinde görev aldı.

    2014 yerel seçimlerinde Belediye Meclis üyeliği sonrasında, İnegöl Belediyesi Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.

     Evli ve iki çocuk babası.  

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.


SabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

Deva Eczanesi

Süleymaniye Mah. Gönülaçan Sok. No: 5/B

Telefon:711 9111

Nöbet Saati:18:30-08:30

Çınaraltı Eczanesi

Süleymaniye Mah. Destan Sok. Özel Aritmi Hast. Acil Karşısı

Telefon:715 1092

Nöbet Saati:18:30-01:00