İmamı camiden kovdu

19 Eylül 2018 / Çarçamba 18:58:56

Halitpaşa Camisi’nde görevli imam Nuri Kaçan’ın, Cami Yaptırma Derneği Başkanı tarafından camiden kovulduğu iddia edildi. Başkanın ayrıca imamın kullandığı lojman için yüksek kira talep ettiği ileri sürüldü. İddiaya göre; İmamın kovulma sebebi, başkanın camiye imam olarak memleketlisini getirmek istemesi.

Süleymaniye Mahallesi’nde bulunan Halitpaşa Camisinde skandal bir olay yaşandı. Kendisini caminin sahibi olarak gören Cami Yaptırma Derneği Başkanı, iddiaya göre kendi memleketlisini camiye imam olarak getirmek için camide imamlık yapan Nuri Kaçan’ı camiden kovdu.

GİTSİN DİYE BASKI YAPIYOR

İddialar bununla sınırlı değil. İmamın camiden gitmesini isteyen dernek başkanı, ayrıca imama karşı baskı ve yıldırma unsuru olarak imamın kullandığı lojmanı kullanıyor. Başkanın yüksek kira talep ettiği iddia edildi.

MÜFTÜLÜK İNCELİYOR

Patlak veren skandalın ardından İlçe Müftülüğü ise konuyla alakalı araştırma başlattı. Konu hakkında görüştüğümüz İlçe Müftüsü Kazım Güzel, iddiaların kendilerine iletildiğini belirterek, konu hakkında çalışma yapıldığını ve çalışmanın tamamlanmasının ardından gereğinin yapılacağını dile getirdi.

 

 

 

 

 

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.


SabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

Deva Eczanesi

Süleymaniye Mah. Gönülaçan Sok. No: 5/B

Telefon:711 9111

Nöbet Saati:18:30-08:30

Çınaraltı Eczanesi

Süleymaniye Mah. Destan Sok. Özel Aritmi Hast. Acil Karşısı

Telefon:715 1092

Nöbet Saati:18:30-01:00