İnegöl iyi olacak

27 Aralık 2017 / Çarçamba 18:02:15

İnegöl’de kuruluşunu tamamlayan İYİ Parti İlçe Teşkilatı, kamuoyuna tanıtıldı. İlçe Başkanı Müfit Besler, Partinin yerel ve genelde hedeflerinden söz ederek, “Her kesiminden vatandaşları İYİ Parti çatısı altına davet ediyoruz. Türkiye iyi olacak, İnegöl iyi olacak” dedi.

Kurucu yönetim kurulu üyelerinin katılımıyla parti binasında düzenlenen basın toplantısında konuşan İlçe Başkanı Müfit Besler, uzun siyasi mücadele sonucunda toplumun her kesiminden görüşleri alınarak Türkiye siyasetinde güçlü, yeni ve iktidar hedefi olan Genel Başkanlığını Meral Akşener’in yaptığı İYİ Partinin kurulduğunu söyledi.

TEK ÇATI OLACAK

25 Ekim 2017 tarihinde İYİ Partinin Türkiye siyasetinde yerini aldığını aktaran Besler, “Ülkemiz son dönemlerde siyasal anlamda yaşadığı tıkanıkları ortadan kaldırmak, kutuplaşmış seçmen kitlesini merkez bir parti altında toplamak, iç ve dış politikada var olan tahribatı ortadan kaldırmak ve toplumun her görüşünden renkleri tek bir çatı altında buluşturmak için İYİ Parti kurulmuştur.”

BÜYÜK İLGİ VAR

“Derdi vatan olan insanlarımıza yeni bir umut olmanın heyecanını yaşamaktayız. Henüz 2 ayını geride bırakmış İYİ Parti bu kısa zaman diliminde Türk milletinden büyük teveccüh ve ilgi görmektedir. Gördüğümüz bu yoğun ilgi İnegöl’de de yaptığımız istişare toplantılarında kendini göstermektedir” dedi.

KADIN HAREKETİ

İlçe Başkanı Müfit Besler, Partide kadın kollarının olmadığını ancak kadınların yönetim kademelerinde görev aldığını ifade ederek şöyle devam etti; “Bu İYİ Partinin kadın hareketi olduğunun göstergesidir. Umutsuz dil konuşan, gelecekten kaygısı olan ve kendini çaresiz hisseden gençlerimiz de bizim için olmazsa olmazımızdır.”

“Üreten, dördüncü sanayi devrimini gerçekleştiren, eğitimi sil baştan ve kalıcı temeller üzerine inşa eden, her inanca saygı duyan, kimsenin yaşama hakkına karışmayan, devletin içine illegal hiçbir kurumun sızmamasını sağlayan, adaletin ve hukukun üstünlüğünü sil baştan tanzim edildiği bir Türkiye istiyoruz.”

KISA ZAMANDA UMUT OLDUK

“İnegöl’de her siyasi görüşten vatandaşlarımızın yoğun katılım gösterdiği toplantılarımız, her yaş kesiminden insanlar üzerinde uzun yıllar sonra yeni bir umut olduğumuzun da bir göstergesidir. İnandığımız bir şey var, o da korku duvarlarını yıkan ve cesurlar hareketi olarak adlandırılan İYİ Partiyi hem yerelde hem de genel siyasette iktidar yapacak olmamızdır.”

TÜRKİYE İYİ OLACAK

“İnsanlara temas ede, onları dinleyen ve seçim projelerini bu veriler üzerine üretmek isteyen genel başkanımız Sayın Meral Akşener ve güçlü İYİ Parti yönetim kadrolarımız önderliğinde, tek hedefimiz kuvvetlendirilmiş bir demokrasi ve güçlü bir parlamenter sistem için mücadele etmek. Her kesiminden vatandaşları İYİ Parti çatısı altına davet ediyoruz. ‘Türkiye iyi olacak, İnegöl iyi olacak’ diyorum.”

HEDEF 5 MİLYON ÜYE

Kurucu yönetim kurulunun 52 kişiden oluştuğunu söyleyen Besler, genel merkezin alacağı karar doğrultusunda ilçe kongresinin 2018 yılında yapılacağını dile getirdi. Partinin kuruluşunda olan istifalara da değinen Besler, kimin nereden istifa ettiğinden çok, İYİ Partiye kaç kişinin katıldığının önemli olduğunun altını çizdi ve 5 milyon üye hedefinin olduğunu aktardı.

İNEGÖL’DE İKİNCİ PARTİ

İnegöl’de hedeflerinin üye sayısında en az ikinci parti olmak olduğunu belirten Besler, Türkiye çapında yapılan bütün anketlerde İYİ Partinin %13’ün altında çıkmadığını söyledi. Besler son olarak İYİ Parti İnegöl İlçe Teşkilatının kurulum çalışmalarının tamamladığını ve Genel Merkez tarafından onaylandığını dile getirdi. 

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.

SİYASETSabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

Deva Eczanesi

Süleymaniye Mah. Gönülaçan Sok. No: 5/B

Telefon:711 9111

Nöbet Saati:18:30-08:30

Çınaraltı Eczanesi

Süleymaniye Mah. Destan Sok. Özel Aritmi Hast. Acil Karşısı

Telefon:715 1092

Nöbet Saati:18:30-01:00