İnegöl’de bayram telaşesi

12 Haziran 2018 / Salı 13:05:58

11 ayın sultanı olan ramazan ayının sonuna adım adım yaklaşırken İnegöl’de vatandaşlar ramazan bayramı hazırlığına başladılar.

Ramazan Bayramı öncesinde çarşı pazarda alışveriş hareketliliği artarak devam ediyor. Piyasadaki bayram hazırlığı hareketliliği emekli maaşlarının bayram öncesinde yatırılmasıyla daha da arttı. 


Ramazan bayramının yaklaşmasıyla artan bayram alışverişleri durgun olan piyasanın hareketlenmesine yaradı. Tatlıcılar, kahveciler, yufkacılar ve şekerciler ile giyim mağazaları adeta tam mesaiye başladı. Esnaflar, hareketlilikten memnun olduklarını dile getirirken, bayram öncesi yaşanan hareketliliğin, bayram sonrası da devam etmesi için temenni de bulundular.


ESNAFIN YÜZÜ GÜLDÜ
Piyasanın durgun olması ve araya ramazan ayının girmesiyle iyice işleri düşen çarşı esnafının yüzü bayram alışverişi ile gülmeye başladı.


ÜRÜNLER YERLERİNİ ALDI
Bayram ayakkabıdan giyime, şeker ve çikolatadan lokuma, kahveden kolonyaya kadar birçok sektöre hareket getirdi. Bayramda misafirlere en çok ikram edilen çikolata ve kolonyalar marketler, raflarındaki yerini aldı.

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.


SabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

Deva Eczanesi

Süleymaniye Mah. Gönülaçan Sok. No: 5/B

Telefon:711 9111

Nöbet Saati:18:30-08:30

Çınaraltı Eczanesi

Süleymaniye Mah. Destan Sok. Özel Aritmi Hast. Acil Karşısı

Telefon:715 1092

Nöbet Saati:18:30-01:00