İnegöl’e başarılı dekan

01 Kasım 2018 / Perşembe 18:12:30

Uludağ Üniversitesi fakültelerinin yeni dekanları belli oldu. Buna göre; İnegöl İşletme Fakültesinin dekanı Prof. Dr. Ferhat Pirinççi oldu.

İNEGÖL’E YENİ DEKAN

Bursa Uludağ Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde öğretim üyesi olarak görev yapan Prof. Dr. Ferhat Pirinççi, İnegöl İşletme Fakültesinin yeni dekanı oldu. Fakültenin dekanı Prof. Dr. İbrahim S. Canbolat, geçtiğimiz Şubat ayında görevinden istifa etmişti.

 

YENİ DEKAN KİMDİR?

Bursa Uludağ Üniversitesi İİBF Uluslararası İlişkiler Bölümünde öğretim üyesi olarak görev yapmakta olan Prof. Dr. Ferhat Pirinççi, 2001 yılında akademik yaşamına başlamıştır. 2010 yılında Uludağ Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Uluslararası İlişkiler Anabilim Dalı'nda doktorasını bitirmesinin ardından 2011 yılında Uludağ Üniversitesi'nde Yardımcı Doçent, 2013 yılında Doçent ve 2018 yılında Profesör unvanlarını almıştır.Çalışma alanı Ortadoğu, silahlanma, Türk Dış Politikası ve Amerikan dış politikası, olan Prof. Dr. Pirinççi, Türkiye’nin Ortadoğu’daki algısı ve Suriye krizinin bölge ülkeleri üzerine etkisiyle ilişkili ulusal ve uluslararası düzeyde projelerde görev almıştır. Lisans ve yüksek lisans düzeyinde Uluslararası İlişkiler, Ortadoğu, Silahlanma ve ABD Dış politikası dersleri vermektedir.

 

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.


SabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

Deva Eczanesi

Süleymaniye Mah. Gönülaçan Sok. No: 5/B

Telefon:711 9111

Nöbet Saati:18:30-08:30

Çınaraltı Eczanesi

Süleymaniye Mah. Destan Sok. Özel Aritmi Hast. Acil Karşısı

Telefon:715 1092

Nöbet Saati:18:30-01:00