İnegöllülere “Kontrafagot” Konseri

12 Ocak 2019 / Cumartesi 17:24:59

Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası, sıra dışı müzik enstrümanı “Kontrafagot” ile İnegöllü sanatseverlerin karşısına çıktı.

İnegöl Belediyesi, Ocak ayı kültür sanat etkinlikleri kapsamında Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası’nı ilçe halkıyla buluşturdu. Cuma akşamı 20.00’da Beşinci Mevsim Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlenen konserde sıra dışı müzik enstrümanı kontrafagot da orkestraya eşlik etti.

Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası (BBDSO), bu haftaki konserinde ilk kez sıra dışı müzik enstrümanı “kontrafagot” için yazılmış bir eserle seyirci karşısında oldu. Senfoni orkestrası için yazılmış romantik ve çağdaş dönem eserlerinde fagot grubunda sıkça kullanılan kontrafagot, ilk defa 10 Ocak akşamı Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezinde orkestrayla birlikte sahnede yer aldı. 11 Ocak akşamı ise Bursa merkezin ardından ilk kez bir ilçede Kontrafagot ile konser düzenlendi. Orkestra, Mustafa Kemal Saydam’ın bestelediği “Gezinti” adlı eseri, kontrafagot sanatçısı Onur Üzülmez’in solistliğinde sahneye taşıdı.

Mustafa Kemal Saydam'ın yazdığı “Gezinti” adlı eseri, kontrafagot sanatçısı Onur Üzülmez seslendirdi. Şef Murat Cem Orhan'ın yönettiği konserde ayrıca Ludwig Van Beethoven'in en popüler senfonilerinden olan 7. Senfonisi ve Gioacchino Rossini'nin “Sevil Berberi Operası Uvertürü” de yer aldı

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.


SabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

Deva Eczanesi

Süleymaniye Mah. Gönülaçan Sok. No: 5/B

Telefon:711 9111

Nöbet Saati:18:30-08:30

Çınaraltı Eczanesi

Süleymaniye Mah. Destan Sok. Özel Aritmi Hast. Acil Karşısı

Telefon:715 1092

Nöbet Saati:18:30-01:00