İnşaatlar mercek altında

10 Ocak 2017 / Salı 17:07:09

İnegöl Belediyesi, ilçemizde yapımı süren inşaatları denetimden geçirdi. 1135 inşaat denetimden geçerken, yönetmeliğe uymayan 19 adet inşaat sahibine yasal işlem yapıldı.

İnegöl Belediyesi, denetim çalışmaları kapsamında ilçede bulunan 1135 adet inşaatı mercek altına aldı. 1 ay süren denetimlerde 30 zabıta personeli şehrin çeşitli yerlerinde devam eden inşaatları denetimden geçirdi.

1135 İNŞAAT DENETİMDEN GEÇTİ

Denetimlerin bir ay sürdüğünü aktaran Belediye Başkan Yardımcısı Alper Taban,

“Farklı zamanlarda farklı iş kollarına yönelik olarak yaptığımız denetimlere son olarak şehrin muhtelif yerlerinde devam eden inşaatları da ekledik. 1 ay süren denetimlerimiz boyunca belediyemiz Zabıta Müdürlüğü bünyesindeki 30 zabıta personelimiz inşaatları tek tek kontrol etti.

Gerekli güvenlik tedbirlerinin alıp almadıkları konuları başta olmak üzere görülen diğer aksaklıkların giderilmesi için 1135 adet inşaatı denetimden geçerken, yapılan denetimler sonucu yönetmeliğe uymayan 19 adet inşaat sahibine yasal işlem yapılmıştır” dedi.

İŞGAL VE GÜVENLİK TEDBİRLERİNE BAKILDI

Denetimlerin sürekli yapıldığını ve bundan sonra da aynı kararlılıkla bu denetimlerin devam edeceğini vurgulayan Taban,

 “Denetimler kapsamında inşaat sahiplerinin düzenli bir şekilde, yaya yolunu işgal etmeden cadde ve sokaklarda araç trafiğini aksatacak ihlaller yapmadan çalışmalarını sürdürmeleri gerektiğine vurgu yapıldı.”

“Ayrıca inşaat sahiplerinin kesinlikle işgal ve güvenlik tedbirleri başta olmak üzere gereken hassasiyeti göstermeleri konusunda gerekli hassasiyeti göstermeleri üzerinde de duruldu. Yapılan tüm uyarılara rağmen yönetmeliğe uymayan inşaat sahipleri hakkında ceza-i müeyyide ile karşılaşacakları kendilerine bizatihi ekiplerimiz tarafından iletildi” dedi.

DENETİMLER DEVAM EDECEK

Taban son olarak, İnegöl Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı denetim ekiplerinin ilçe halkının yaşamsal standartlarının yükseltilmesini ön plana alarak bu tür denetimlere devam edeceği bilgisini de verdi.

 

 

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.

GÜNCELSabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

Deva Eczanesi

Süleymaniye Mah. Gönülaçan Sok. No: 5/B

Telefon:711 9111

Nöbet Saati:18:30-08:30

Çınaraltı Eczanesi

Süleymaniye Mah. Destan Sok. Özel Aritmi Hast. Acil Karşısı

Telefon:715 1092

Nöbet Saati:18:30-01:00