İstaş Kentaş’ta Bilim Fuarı

06 Haziran 2017 / Salı 17:52:14

İstaş Kentaş Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri tarafından TUBİTAK destekli 4006 Bilim Şenliği düzenlendi.

TUBİTAK 4006 BİLİM ŞENLİĞİ
Okul bahçesinde yapılan TUBİTAK destekli 4006 Bilim Şenliği öncelikle öğrencilerin ilgisini çekecek deneylerle başladı. Daha sonra Şube Müdürü Eşref Arısoy, TÜBİTAK gözlemcisi Onur Gökdoğan, Okul Müdürü Orhan Erdoğan, öğretmenler, öğrenciler ve velilerin katılımı ile bilim şenliğinin açılışı yapıldı. 
Bilim şenliğinde büyüyen ayaklar, uzağı göremeyenler için mercekli saat, hidrolik kepçe, insan elektriği ile yanan lamba gibi projeler öne çıkan projelerdi. Bilim Şenliği projelerin incelenmesi ve projeci öğrencilerin projelerini ziyaretçilere anlatması ile gün boyu devam etti.
ÖZENLE HAZIRLANMIŞ
Bilim Şenliğine katılan şube müdürü Eşref Arısoy, projelerin özenle hazırlandığını ve öğrencilerin bilim ve teknolojiye ilgilerini arttıracağını söyledi.
 TÜBİTAK gözlemcisi olarak şenliği ziyaret eden Onur Gökdoğan projeleri tek tek inceleyip, projelerin  çok iyi hazırlandığını, öğrencilerin  ilgili olduğunu  söyleyerek emeği geçen herkese teşekkür ederek iyi dileklerini sundu.
20 PROJE SEÇİLDİ
Okul Müdürü Orhan Erdoğan konuşmasında şunları kaydetti: 
“Okulumuzda 2011 yılından beri kendi imkan ve kaynaklarımızla bilim şenliği düzenliyorduk. Son üç yıldır TÜBİTAK tarafından bilim şenliğimiz desteklenmektedir. 
Bu nedenle TÜBİTAK kurumuna çok teşekkür ederim. Bu sene proje sayımız 20 proje ile sınırlandırılmıştı. Öğretmen ve öğrenci arkadaşlarımız 15 Aralık 2016 tarihinden bugüne kadar hazırlık yaptılar. 
Öğrencilerimiz toplamda 160 proje ile başvurdular bunlar arasından 20 proje seçmek zorunda kaldık ve bugün bunları sergiliyoruz. Bilim şenliğimizin hazırlanmasında emeği geçen bütün öğretmen arkadaşlarıma ve öğrencilerimize teşekkür ederim”
ÖDÜL ALAN PROJELER
Bilim şenliğine katılan projelerden en çok ilgi gören  dört projeyi yapan öğrencilerden Doğukan Boy (Mikser)  Seyit Erdem Doğan (Mercekli saat)  Berat Yiğitoğlu (Araba Tasarımı) Saadet Boz’a (Büyüyen protez Ayaklar)  çeşitli  ödüller verildi.  

 

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.

EĞİTİMSabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

Deva Eczanesi

Süleymaniye Mah. Gönülaçan Sok. No: 5/B

Telefon:711 9111

Nöbet Saati:18:30-08:30

Çınaraltı Eczanesi

Süleymaniye Mah. Destan Sok. Özel Aritmi Hast. Acil Karşısı

Telefon:715 1092

Nöbet Saati:18:30-01:00