Kadın girişimciler Bosna’da

30 Mayıs 2017 / Salı 18:04:19

İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu (KGK), ticari işbirliğini geliştirmek amacıyla Bosna Hersek'i ziyaret ederek, çeşitli temaslarda bulundu. Başkent Saray Bosna'daki bazı firmaları gezerek incelemelerde bulunan İnegöllü iş kadınları, bu ülkedeki yatırım imkânları konusunda da yetkililerden bilgi aldılar.

4 GÜNLÜK GEZİ

Bosna Hersek ile İlişkileri Geliştirme Vakfı (BİGMEV) işbirliğinde 22-25 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilen 4 günlük gezide,  İTSO Kadın Girişimciler Kurulu (KGK) Başkanı Müfide Karaduman, KGK üyesi Hande Anıl ve Uludağ Üniversitesi İnegöl İşletme Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Zerrin Fırat ile BTSO üyesi Nurgül Özselek yer aldı. Bosna Hersek ile Türkiye arasındaki ticareti artırmak, yatırım fırsatlarını değerlendirmek ve ticari işbirliği olanaklarını araştırmak amacıyla düzenlenen geziye katılan KGK üyeleri, Saray Bosna'da turizm alanında yatırımı bulunan İsabegov Oteli sahibi İnegöllü girişimci Eczacı Bahar Sipahi'yi ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundular.

 Bosnalı iş kadınları ile istişare toplantısı gerçekleştiren Türk iş kadınları, Bosna Hersek İş Kadınları Derneği'nin düzenlediği yemeğe katıldı.

KGK Başkanı Müfide Karaduman, yemekte, Dernek Başkanı Aida Zubceviç'e İnegöl'den götürdüğü hediyeyi takdim etti.

YATIRIM İMKÂNLARI

Bosna Hersek Yatırım Ajansı Uzmanı Nina Pobric tarafından ülkedeki yatırım imkânları ve devlet destekleri konusunda düzenlenen bilgilendirme toplantısına katılan İTSO KGK üyeleri, Saraybosna'da faaliyet gösteren bazı firmalara da ziyaretler gerçekleştirdiler.

 Bu arada Bosna Gezisi'nde ülkedeki tarihi öneme sahip mekânları gezmeyi de ihmal etmeyen Türk iş kadınları, iç savaş sırasında Saraybosna'nın kuşatmadan kurtulmasını sağlayan 800 metrelik Uluca Tüneli'ni ve Mostar'daki Alperen Tekkesi'ni de ziyaret etti. Bosna Hersek gezisinin son gününde ise Bosna Hersek İş Kadınları Derneği Başkanı Aida Zubceviç, Türk iş kadınlarının kaldığı İsabegov Otel'in ziyaret ederek, İTSO KGK Başkanı Müfide Karaduman'a hediye sundu.

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.

EKONOMİSabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

Deva Eczanesi

Süleymaniye Mah. Gönülaçan Sok. No: 5/B

Telefon:711 9111

Nöbet Saati:18:30-08:30

Çınaraltı Eczanesi

Süleymaniye Mah. Destan Sok. Özel Aritmi Hast. Acil Karşısı

Telefon:715 1092

Nöbet Saati:18:30-01:00