Kafkas Şöleni’ne davet

06 Temmuz 2017 / Perşembe 19:05:23

14.üncü Uluslararası Kafkas Folklor Festivali bugün başlıyor. Üç gün sürecek festivalde gösteriler ilk iki gün Hikmet Şahin Kültür Parkı Açık Hava Gösteri merkezinde gerçekleştirirken; final Pazar günü ise Sulhiye Mahallesinde yapılacak.

GÖNÜL GÖNÜLEYİZ
Festival hakkında bilgi veren İnegöl Kafkas Folklor ve Kültür Derneği Başkanı Ömer Faruk Demirtaş; “İnegöl tüm renkleri ile güzel bir çiçek bahçesi diye tarif ediliyor. Biz de kendimizi bu güzel çiçek bahçesinin nadide esanslarından biri olarak görüyoruz. Tabi bunu sadece söylemde bırakmamak bu güzel şehir için güzel ve anlamlı işlere de imza atmak gerekiyor. Derneğimiz tüzüğü gereği öncelikli olarak kendi camiasına sonra da tüm ilçe halkına hizmet eden ve aynı zamanda sürekliliği de olan çalışkan ve başarılı bir dernek. Diğer yöresel derneklerimizle de her zaman kol kola gönül gönüleyiz. Bunu da bu vesile ile belirtmek isterim” dedi. 
14.SÜ GERÇEKLEŞTİRİLECEK
Festival hakkında bilgi veren Demirtaş; “Bu yıl 14.üncüsünü gerçekleştiriyoruz inşallah. Son üç yıldır festivalimizi ülkemizde yaşanan bazı üzücü hadiseler yüzünden gerçekleştirememiştik. Ülkemizde yaşanan o kötü günleri hatırlamak bile istemiyoruz. Yüce Yaradanımız inşallah ülkemize, milletimize ve devletimize acı olaylar, kara günler yaşatmasın diye duada bulunuyoruz. Bu yıl gerçekleştireceğimiz festivalimizde başta kendi ekibimiz olmak üzere Gürcistan’dan 3 ekip ve Bursa’dan kardeş derneğimiz olan Bursa Ağır Master Derneği katılarak güzellikleri sunmaya çalışacak. Bizim kendi folklorcularımız de çok çalışarak hazırlandı. İptal edilen festivallerin de acısını bu hafta çıkaracaklar. Ama Gürcistan’dan gelen ekiplerimiz gerçekten çok başarılı ekipler. İlçe halkımızın kaçırmamasını öneriyorum”
EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR
“Bu vesile ile bu festivalin gerçekleştirilmesinde büyük emekleri olan başta yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma, folklorcu kardeşlerime, bize maddi manevi desteklerde buluna başta İnegöl Belediye Başkanımız Sayın Alinur Aktaş’a, Güreş Federasyonu başkanı sayın Musa Aydın ve camiamızın değerli işadamlarına çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.

KÜLTÜR & SANATSabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

ŞAFAK ECZANESİ

Süleymaniye Mahallesi, Park Cd. 68/A, 16400 İnegöl/Bursa

Telefon:+90 713 43 07

Nöbet Saati:

BURCU ECZANESİ

TURGUTALP MAH. MİMAR SİNAN CAD. NO:52 / İNEGÖL

Telefon:02247138993

Nöbet Saati: