Kar engeli fırsata dönüştü

10 Ocak 2017 / Salı 17:38:16

Özel Zarafet Okulları, yoğun kar yağışını fırsata dönüştürerek okul bahçesinde yaptığı etkinlikler ve sıcak salep ikramları ile soğuk havayı ısıttı.

ÇOCUKLUKLARINI HATIRLADILAR

Veliler sıcak saleplerini yudumlayıp, çocuklarında; kendi çocukluklarını görmenin mutluluğunu yaşarken; öğrenciler, ellerindeki kürek ve kovalar ile kar toplayıp, önce okul merdivenini kızak rampası haline getirip kaydı. Daha sonra kardan adam, kardan kale ve eskimo evleri yapıp, kızaklar ile birbirlerini çekerek, ne kadar zeki ve üretken olduklarını, fırsat verildiğinde birlikte neler yapabileceklerini göstermenin mutluluğu ile evlerine döndüler.

A-SOSYALLİKTEN KURTARALIM

Okul Müdürü Göksoy Doğan, kendi çocukluklarında olduğu gibi; oyununu, oyuncağını kendisi tasarlayan, üreten ve her türlü hava şartlarında akranları ile birlikte oynayabilen, paylaşabilen, birlikte hareket etmenin ve başarmanın ne kadar değerli olduğunu bilen bir nesil yetiştirme gayretinde olduklarını belirtti. Ayrıca, Doğan çocukları sanal hayattan ve a-sosyalleşmekten kurtarabilmek için bu tür doğal etkinlikleri çok önemsediklerini ve “Birlikte beraber oynayabilen çocuklar” hedeflediklerini belirtti.

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.

EĞİTİMSabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

Deva Eczanesi

Süleymaniye Mah. Gönülaçan Sok. No: 5/B

Telefon:711 9111

Nöbet Saati:18:30-08:30

Çınaraltı Eczanesi

Süleymaniye Mah. Destan Sok. Özel Aritmi Hast. Acil Karşısı

Telefon:715 1092

Nöbet Saati:18:30-01:00