Karadeniz turuna çıktılar

07 Ağustos 2017 / Pazartesi 17:22:18

İnegöl İlim Yayma Cemiyeti, geçtiğimiz eğitim öğretim döneminde başarılı olan öğrencileri, Karadeniz turuna çıkardı.

Ankara’dan başlayan gezi sırasıyla, Çorum, Amasya, Bolu, Samsun, Ordu, Sinop, Kastamonu, Karabük, Bartın, Giresun, Trabzon, Rize’de son buldu.

ÖĞRENCİLERE ÖDÜL

İlim Yayma Cemiyeti İnegöl Müdürü Mehmet Yurttutan:

 “Geçtiğimiz eğitim öğretim döneminde başarılı olan öğrencilerimiz ile birlikte, Karadeniz Kültür gezimizi gerçekleştirdik. Öğrencilerimiz ile bu yaptığımız gezide, Karadeniz kültürü ile batı kültürünü kıyaslama fırsatımız oldu.”

ŞUBELERDE MİSAFİR OLDULAR

“Gezmiş olduğumuz şehirlerde bizleri, İlim Yayma Cemiyeti şubelerimiz en güzel şekilde ağırlayıp ikramlarda bulundular. Bu gezilerimizdeki amacımız öğrencilerimizin birbirleri ile kaynaşmasını ve farklı kültürleri tanımasına olanak sağlamaktı. Bu amacımıza da ulaştığımızı umuyorum.”

ÜLKESİNİ SEVEN BİR NESİL

“Bizler İlim Yayma Cemiyeti olarak amacımız, ülkemizin kalkınmasına milli, ahlaki, dini, manevi ve kültürel değerleri benimseyen koruyan geliştiren vatanını ve milletini seven bir toplumun yetişmesine katkı sağlayacak eğitim ve kültür faaliyetlerinde bulunan bir kurumuz.”

“Gezilerimizin gerçekleşmesinde bizlerden desteklerini esirgemeyen yönetim kurulu üyelerimize ve hayırseverlerimize canı gönülden teşekkür eder, Allah onlardan razı olsun” diye konuştu. 

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.

KÜLTÜR & SANATSabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

Tuğba Kuşoğlu Eczanesi

Mahmudiye Mh. Çağdaş Sok. No:2/A

Telefon:711 08 86

Nöbet Saati:18:30-08:30

Ömür Eczanesi

M.Esatbey Cad. No: 48

Telefon:715 0980

Nöbet Saati:18:30-01:00