Kasaplara sıkı denetim

28 Aralık 2016 / Çarçamba 17:29:56

İnegöl Belediyesi, denetim çalışmaları kapsamında, ilçede bulunan 54 kasabı mercek altına aldı. 5 gün süren denetimlerde 9 zabıta ekibi kasapları denetimden geçirdi.

9 EKİPLE DENETİM

İnegöl Belediyesi tarafından halkının sağlığını korumak ve gıda üzerine üretim-satış yapan işyerlerinin hijyen kuralları başta olmak üzere uyması gereken kurallara uygunluğunu sağlamak adına dönem dönem farklı iş kollarına yönelik yapılan denetimler sürüyor.

Zabıta Müdürlüğü ekipleri, son olarak ilçede faaliyet gösteren kasapları mercek altına aldı. 9 ekiple sahaya inen Zabıta Müdürlüğü 54 kasabı denetimden geçirdi.

54 İŞYERİ DENETİMDEN GEÇTİ

Vatandaşların hijyenik şartlarda ve daha sağlıklı et tüketebilmesi amacıyla işletmelere yapılan denetimlere ilişkin açıklama yapan Belediye Başkan Yardımcısı Alper Taban, halkın sağlıklı gıda maddeleri tüketmeleri konusunda titiz davrandıklarını ve sürekli denetimler gerçekleştirdiklerini söyledi.

 Farklı zamanlarda farklı iş kollarına yönelik yapılan denetimler kapsamında 19-23 Aralık tarihleri arasında kasapların denetlendiğini belirten Taban,

 “5 gün süren denetimlerimiz boyunca Belediyemiz Zabıta Müdürlüğüne bağlı olan 9 ekip işyerlerini tek tek kontrol etti. Denetimlerde 54 işyeri en ince detayına kadar incelendi” dedi.

DENETİMLER KARARLILIKLA SÜRECEK

İlçemizde gıda üretimi ve satışı yapılan işletmelere yönelik bu tür denetimlerin sürekli yapıldığını ve bundan sonra da aynı kararlılıkla devam edeceğini vurgulayan Alper Taban,

 “Önemli gıda maddeleri arasında yer alan kırmızı etin vatandaşlarımıza sunulduğu kasaplar da periyodik olarak denetleniyor.

Yaptığımız bu denetimde de öncelikle işyeri açma ve çalıştırma ruhsatı, genel temizlik, mezbaha harici kaçak olarak hayvan kesilip kesilmediği, çalışanların ve işyerinin hijyeni ile alakalı konulara dikkat edildi. Kurallara uymayan ve eksik evrakı bulunan işyerlerine de gerekli yasal işlemler yapıldı” diye konuştu.

TOPLUM SAĞLIĞI ÖNEMLİ

Taban, açıklamasının sonunda ilçe halkının sağlıklı ürün tüketebilmesi ve toplum sağlığının zarar görmemesi adına ,her an görevde olduklarının bilinmesini ifade etti.

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.

SAĞLIKSabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

Deva Eczanesi

Süleymaniye Mah. Gönülaçan Sok. No: 5/B

Telefon:711 9111

Nöbet Saati:18:30-08:30

Çınaraltı Eczanesi

Süleymaniye Mah. Destan Sok. Özel Aritmi Hast. Acil Karşısı

Telefon:715 1092

Nöbet Saati:18:30-01:00