Kılıçdaroğlu İnegöl’deydi

02 Kasım 2017 / Perşembe 16:58:31

İnegöl dün Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ağırladı. İşadamları ve muhtarlarla toplantı yapan Kılıçdaroğlu, “Polise, askere sıkılan her kurşun, millete sıkılmış kurşundur. Kurşunlara karşı bu ülkenin birliği ve bütünlüğü için hepimiz gerektiğinde göğsümüzü gereceğiz ve mücadelemizi yapacağız.” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Royal Otelde İlçe Teşkilatının düzenlediği programda, iş adamları ve muhtarlarla bir araya geldi. Basına kapalı gerçekleşen toplantının ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Kemal Kılıçdaroğlu, toplantıda eleştiri ve önerileri dinlediğini söyledi.

ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ

İnegöl’e gelirken, Hakkâri’nin Şemdinli ilçesinde şehitlerin olduğu haberini aldığını belirten Kılıçdaroğlu, “8 şehidimiz var, bir tanesi Bursa'dan. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun. Terör, bir insanlık suçudur. Hep birlikte teröre karşı ortak bir duruş sergilemeliyiz. Polise, askere sıkılan her kurşun, millete sıkılmış kurşundur.”

TERÖR BELASINDAN BU ÜLKEYİ KURTARACAĞIZ

“Kurşunlara karşı bu ülkenin birliği ve bütünlüğü için hepimiz gerektiğinde göğsümüzü gereceğiz ve mücadelemizi yapacağız. Terör belasından bu ülkeyi kurtaracağız. Bunun sağı, solu, başka bir amacı yoktur. Terörün temel amacı, bu ülkede kaos yaratmak, kardeşi kardeşe düşman etmektir. Bütün vatandaşlardan istirhamım, bugüne kadar bu tuzağa kimse düşmedi, bundan sonra da kimse düşmesin” dedi.

BİZİM HİÇBİR BELEDİYE BAŞKANIMIZ SUÇLU DEĞİL

Belediye başkanlarının istifa etmesine değinen Kılıçdaroğlu, “Erdoğan, ‘Diğer partiler gereğini yapsın. Gereğini yapmazlarsa İçişleri Bakanlığı devreye girecek’ gibi bir cümle kullanıyor. Bu, ‘Bizim belediye başkanları suçluydu. Ben gereğini yaptım. Diğer partilerin de belediye başkanları suçlu. Onlar da gereğini yapsın’ anlamına geliyor. Bizim hiçbir belediye başkanımız suçlu değildir. Asla kabul etmiyoruz.”

SEÇİMLE GELEN SEÇİMLE GİDER

“Halkın seçtiği bütün belediye başkanlarına saygılıyız. Halkın seçtiği bir belediye başkanını bir başka otorite görevden alırsa, görevine son verirse, ailesini tehdit ederek, şantajla, tehditle görevine son vermek veya istifa etmek gibi bir sürecin içine belediye başkanını sokarsa o ülkede demokrasi bitmiş demektir.”

BİZ MİLLETE HESAP VERİRİZ

“Bizim bu millete hesabını veremeyeceğimiz hiçbir şey yoktur. Ne yapıyorsak milletin gözleri önünde yapıyoruz. Belediye başkanlarına talimatımdır, her kuruşun hesabını belde halkına vereceksiniz. Bizim bütün belediye başkanlarımız, bu görevlerini yapıyor. Her şey hükümetin bilgi ve denetimindedir. Gizlenecek, saklanacak hiçbir şeyimiz yoktur. Bizim belediye başkanlarımız yetkiyi saraydan almıyor, halktan, milletten alıyor. Hesabı da millete veriyor. Siyaset anlayışımız da budur” dedi.

Açıklamanın ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İnegöl’den ayrıldı. 

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.


SabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

Deva Eczanesi

Süleymaniye Mah. Gönülaçan Sok. No: 5/B

Telefon:711 9111

Nöbet Saati:18:30-08:30

Çınaraltı Eczanesi

Süleymaniye Mah. Destan Sok. Özel Aritmi Hast. Acil Karşısı

Telefon:715 1092

Nöbet Saati:18:30-01:00