Kısa film yarışması başlıyor

18 Aralık 2017 / Pazartesi 10:06:55

İnegöl Belediyesi ve İnegöl Kent Konseyi, konusu Çevre Bilinci ve Kent Kültürü olan İnegöl 1. Kısa Film Yarışmasının startını verdi.

BİRİNCİYE 5000 TL

Birinciye 5000 TL, ikinciye2.500 TL, üçüncüye 1000 TL ve mansiyon ödülünün olacağı İnegöl 1. Kısa Film Yarışması için başvurular alınmaya başladı. Yarışma için başvurular, www.inegolkultursanat.org adresinden Kısa Film Yarışması Linkini tıklayarak yapılacak. Konusu Çevre Bilinci ve Kent Kültürü olan yarışma hakkında detaylı bilgi için ise İnegöl Belediyesi Kültür Sanat ve Gençlik Merkezinin 0224 713 70 55 telefonu aranabilecek.

 

KONU ÇEVRE BİLİNCİ VE KENT KÜLTÜRÜ

İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban ile İnegöl Kent Konseyi Haydar Cerrah, günümüzde önemli bir değer olan ve gün geçtikçe bir şehir için olamazsa olmazların en başında yere alan çevre bilinci ve kent kültürünü konu alacak İnegöl 1. Kısa Film Yarışması hakkında açıklama yaptılar.

 

Kısa film yarışmasıyla amacın, mobilya, kaplıca, köfte, ayçiçeği ve meyvecilikteki İnegöl markalarına bir yenisini ekleyerek, sanat ve sinemaya duyarlı, bu konuda hedefleri olan ilçe halkının, gençlerin ve öğrencilerin önünü açmak olduğuna vurgu yapılan açıklamada İnegöl Kent Konseyi Haydar Cerrah, gönülden bağlı olduğumuz İnegöl için yeni bir projeyi daha hayat geçirmekten dolayı mutlu olduklarını belirtti. Cerrah,

“Konusu Çevre Bilinci Ve Kent Kültürü olan İnegöl 1. Kısa Film yarışmasına tüm okullarımızın, dernek ve vakıflarımızın, kamu kurum ve kuruluşlarımızın katılmasını bekliyoruz” dedi.

 

“KENT KONSEYİMİZ ŞEHRİMİZE DEĞER KATMAK İÇİN ÇALIŞIYOR”

İnegöl’ümüze artı değer katacak her türlü projeye imza atmanın uğraşısı içerisinde olduklarını belirten Cerrah,

“Bu konuda dönem dönem İnegöl Belediyesi ile iş birliği içerisinde oluyoruz. İnegöl’ümüzün şehir yapısına, sosyal hayatına katkı koyacak önemli çalışmaları belediyemiz ile yürütmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Derdimiz İnegöl. Amacımız şehrimizin kalitesini artırmak, ilçe halkımızın güzel bir şehirde yaşaması için güzel projeleri hayata geçirmek. Kent Konseyimizde çalışma gruplarıyla her alanda şehrimize değer katmak için çalışıyor.”

 

“İNEGÖL’E DİKKAT ÇEKİYORUZ”

Güzel bir projeyi daha hayata geçirdikleri için mutlu olduklarını ifade eden Cerrah,

 “ İnegöl 1. kısa film yarışmasıyla şehrimizin mevcut olan değerlerine bir yenisini daha ekleyerek, sanat ve sinemaya duyarlı, bu konuda hedefleri olan ilçe halkının, gençlerin ve öğrencilerin önünü açmak istiyoruz. Ayrıca İnegöl’den çevre bilinci ve çevreye duyarlılık, kente adaptasyon ve kent kültürü konularında facebook, youtube gibi sosyal medya ulaşım araçlarıyla ulusal boyutta da mesajlar göndermek istiyoruz.

Tabiî ki bunları yaparken, esasen İnegöl’e dikkat çekiyoruz. Bu vesileyle kısa film projemizin alt yapısını hazırlayan Kent konseyi sinema çalışma grubu başkanımız Sayın Fatih Yıldırım ve sekreterimiz Volkan Derman’a çok teşekkür ediyoruz. Tabiî ki en büyük teşekkür kısa film projesinin özellikle maddi yükünü çeken belediye başkanımız Sayın Alper Taban Bey’e ve ekibine de şükranlarımızı belirtmek istiyorum” şeklinde konuştu.

 

“BU ŞEHİR HEPİMİZİN”

Çevre Bilinci ve Kent Kültürüne dikkat çekecek İnegöl 1. Kısa Film Yarışması hakkında konuşan Belediye Başkanı Alper Taban ise,

 “ Bu şehir hepimizin. İnegöl’ümüze artı bir değer katmak, şehrimizin yaşam kalitesini artırmak ve gülen yüzlerin olduğu bir kentin hayali için çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Bu anlayışla İnegöl’ümüzün şehir hayatının kalitesini yükseltecek önemli projeleri İnegöl Kent Konseyi ile birlikte yapmaya çalışıyoruz. Çocuklarımızdan tutunda, bayanlarımıza ve can dostlarımız sokak hayvanlarına kadar bu şehirde yaşayan herkesi kucaklayacak birçok çalışmaya imza atıyoruz. Bildiğiniz gibi en son İnegöl Kent Konseyi ile birlikte Trafik Terörüne dur diyecek örnek bir projeyi hayata geçirmiştik” dedi.

 

 

BAŞVURULAR 28 ŞUBAT 2018 TARİHİNE KADAR SÜRECEK

İnegöl’ün sosyal hayatına değer katacak kısa film yarışmasının önemine dikkat çeken Taban,

“Çevre Bilinci ve Kent Kültürünü öne çıkartacak kısa film yarışması, sanat ve sinemaya duyarlı, bu konuda hedefleri olan ilçe halkı, gençler ve öğrenciler içinde güzel bir fırsat olacak. Dereceye giren film sahiplerine hatırı sayılır oranda çeşitli ödüller vereceğiz. Birinciye 5000 TL, ikinciye2.500 TL, üçüncüye 1000 TL ve mansiyon ödülümüz olacak. Şunu da belirtmek isterim yarışma için çekilen filmler,28 Şubat 2018 tarihine kadar Kültür Sanat ve Gençlik Merkezi’ne teslim edilmeli. Bu anlamlı ve özel yarışmamızın ödül törenini ise 16 Mart 2018 Cuma günü 5. Mevsim Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleştireceğiz.

Küçük dokunuşlar yaparak şehrimize önemli kazanımlar kazandırabiliriz. Bizim gayemiz ve amacımız bu. İnegöl Kent Konseyi ile birlikte düzenlediğimiz İnegöl 1. Kısa Film yarışmasına sanat ve sinemaya duyarlı, bu konuda hedefleri olan tüm vatandaşlarımızın başvuruların beklediğimizi buradan bir kez daha ifade ediyor, hepinizi en içten kalbi duygularımla selamlıyorum” şeklinde konuştu.

 

YARIŞMANIN JÜRİ ÜYELERİ

İnegöl 1. Kısa Film Yarışmasına yapılacak başvuruları değerlendirecek bir jüride olacak. Jüri, bulundukları sektörde önemli işlere imza atmış ve tecrübeleriyle sektöre damga vurmuş olan kişilerden oluşuyor. ikisi İnegöl’den, üçü de  İstanbul‘dan olmak üzere toplam beş kişiden oluşan Kısa Film Yarışmasının Jüri üyelerinin isimleri ise şöyle; Fatih YILDIRIM ( yönetmen), Hasan KANDEMİR ( yönetmen), Selçuk GÜNAYDIN (yönetmen), Kadir YÜCEL ( görüntü yönetmeni) ve Faruk Sinan ARPALI (Öğr. Görevlisi -Film Eleştirmeni).

 

 

 

 

 

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.


SabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

Deva Eczanesi

Süleymaniye Mah. Gönülaçan Sok. No: 5/B

Telefon:711 9111

Nöbet Saati:18:30-08:30

Çınaraltı Eczanesi

Süleymaniye Mah. Destan Sok. Özel Aritmi Hast. Acil Karşısı

Telefon:715 1092

Nöbet Saati:18:30-01:00