Kosova Eğitim Kurumları’na bir ödül daha

01 Kasım 2018 / Perşembe 18:35:06

Ülkemizde TÜRÇEV tarafından yürütülen Okullarda Orman Programına katılan Kosova Eğitim Kurumları; "Orman ve Enerji" temalı faaliyet raporları sonucunda Kahverengi Orman Bayrağı’nı almaya hak kazandı.

TÜRÇEV tarafından yürütülen Okullarda Orman Programına katılan Kosova Eğitim Kurumları; koordinatör öğretmenler Filiz Kayalı, Zeynep Bektürk ve Orman Timi öğrencilerince hazırlanan "Orman ve Enerji" temalı faaliyet raporları sonucunda Kahverengi Orman Bayrağı’nı almaya hak kazandı.  

ÖDÜL AVCISI OKUL

Proje ödülü hakkında bilgi veren Özel Kosova Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Devrim Kosova, “Beyaz Bayrak,Yeşil Bayrak ve Beslenme Dostu Okul ’’ ödüllerinin ardından geçen yıl TÜRÇEV tarafından‘Orman Dostu Okul’ sertifikasını kazanmıştık. Yıl boyunca koordinatör öğretmenleri eşliğinde Orman Timi gönüllülerinin yürüttüğü disiplinli çalışmalar ile 2018-2019 eğitim öğretim yılına da Kahverengi Orman Bayrağı ödülünü alarak başlamanın sevincini yaşıyoruz. Ormanların sürdürülebilir yaşam için sahip olduğu değerin kitleler tarafından öğrenilmesi ve günlük hayatta bireylerin davranış ve aktivitelerine yansıtılmasının önemli olduğunu, insanlar için kültürel, ekolojik, ekonomik ve sosyal değeri bulunan ormanların değerini başta çocuklar ardından onlar aracılığıyla tüm toplum tarafından anlaşılmasının önemli olduğunu, kurum olarak ihtiyacı kadar tüketen, gelecek nesillere karşı sorumluluk hisseden ve çevre sorunlarına karşı duyarlı, bilinçli ve katılımcı bir insan modeli yetiştirmeyi hedefliyoruz” dedi. Devrim Kosova Orman Timinde görevli koordinatör öğretmen, öğrenci ve velilere çevreye göstermiş oldukları duyarlılıktan dolayı teşekkür ederek, faaliyetlerine bu yılda ‘Orman ve Sürdürülebilir Şehirler’ temasıyla devam edeceklerini söyledi.

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.


SabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

Deva Eczanesi

Süleymaniye Mah. Gönülaçan Sok. No: 5/B

Telefon:711 9111

Nöbet Saati:18:30-08:30

Çınaraltı Eczanesi

Süleymaniye Mah. Destan Sok. Özel Aritmi Hast. Acil Karşısı

Telefon:715 1092

Nöbet Saati:18:30-01:00