Kosova Koleji Camiler Haftasını kutladı

01 Ekim 2017 / Pazar 16:20:37

Kosova Koleji 5.sınıf öğrencileri, Camiler Haftası kapsamında; 2014-2016 yılları arasında Hacı Yusuf Şahin tarafından yaptırılan Hacı Yusuf Camii’ni ziyaret etti.

İlçe Müftüsü Kazım Güzel Kosova Koleji öğrencilerine camiler haftası ve camilerle ilgili açıklamalarda bulundu.KazımGüzel: Öğrencilerle birlikte olmamın mutluluğunu ifade ettti.Öğrencilere sık sık camileri ziyaret etmelerini istedi.Camilerin sosyal yardımlaşmanın merkezi olduğunu belirtti.

Müftü Kazım açıklamasında: “Yeryüzünün en şerefli yerleri olan camilere Allah’ın Evi denilmektedir.Camiye ibadet için giden mümin Allah’ın ziyaretçisi ve misafiri durumundadır.Ev sahibi evine gelen misafirlerine ikramda bulunduğu gibi camiye giden müminlere de Yüce Allah büyük mükafat verecektir.”dedi.

RESULULLAH (S.A.V) ÇOCUKLARI ÇOK SEVERDİ

Son olarak peygamberimizin çocukları çok sevdiğini, camilerindotluğun, kardeşliğin, vatansevgisinin, güzelahlakın, yardımlaşmanın öğrenildiği yerler olduğunu söyledi.

İlçe müftüsü Kazım Güzel’in açıklamalarından sonra Kosova Koleji öğrencileri camii yaptıran Hacı Yusuf Şahin ve orada hazır bulunanlarla hatıra fotoğrafı çektirdiler.

ÇOCUKLARA İKRAM

Daha sonra camii gezen öğrenciler,cami görevlilerince hazırlanan ikramı cami bahçesinde yediler.

Kosova Koleji Müdürü Erol BAŞTÜRK:Anlamlı günde Allah’ın evine anlamlı bir ziyaret yaptıklarını,başta ilçe müftüsü Kazım Güzel olmak üzere,Cami İmamı Nurullah Memiş,müzezzin Adem Koç’ a çok sıcak ve içten konukseveriğinden dolayı teşekkür etti.

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.

EĞİTİMSabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

Ege Eczanesi

Burhaniye Mah. Kıbrıs Lokantası Karşısı

Telefon:712 3373

Nöbet Saati:18:30-01:00

Sezer Eczanesi

Kemalpaşa mah. Adnan Menderes Bulvarı no:18

Telefon:711 6449

Nöbet Saati:18:30-08:30