Kosova Koleji gazileri unutmadı

21 Eylül 2018 / Cuma 18:15:51

Yıl içinde yaptığı etkinliklerle adından sıkça söz ettiren Kosova Koleji, Gaziler Gününde İnegöl Muharip Gaziler Derneği üyelerini okullarında konuk etti.

Gaziler anma günü nedeniyle düzenlenen törende konuşan Özel Devrim Kosova Fen Lisesi Müdürü Erol Baştürk özetle şunları söyledi: “Gazilerimiz şanlı tarihimizin yaşayan kahramanlarıdır.Çanakkalede,Dumlupınar’da,Sakarya’da yokluğa ve tüm olanaksızlığa rağmen vatanına,bayrağına,istiklaline sahip çıkan anlayışın adıdır gazilik.Bu ruhu taşıyan gazilerimize minnet ve şükran borçluyuz.Bu etkinlik kurum olarak milli ve manevi değerlere ne kadar bağlı olduğumuzun en güzel göstergesidir.”dedi.

Okul müdürünün ardından kürsüye gelen İnegöl Muharip Gaziler Derneği Başkanı Selami Seymen özetle şöyle konuştu: “Gaziler günü nedeniyle bizi okullarına davet eden Kosova Koleji yönetici ve öğretmenlerine teşekkür ederim. Gazi Çanakkaledir, Sakaryadır, Koredir, Kıbrıstır, Gazi Mustafa Kemal’dir.” dedi. Tören şiirlerin okunması ve marşların seslendirilmesi ile sona erdi. Tören sonunda Özel Devrim Kosova İlkokulu/Ortaokulu Müdürü Özer Yılmaz muharip gazilere kendi yazdığı ‘’Kar Güneşi’’ isimli  kitabını  imzalayarak hediye etti.

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.


SabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

Deva Eczanesi

Süleymaniye Mah. Gönülaçan Sok. No: 5/B

Telefon:711 9111

Nöbet Saati:18:30-08:30

Çınaraltı Eczanesi

Süleymaniye Mah. Destan Sok. Özel Aritmi Hast. Acil Karşısı

Telefon:715 1092

Nöbet Saati:18:30-01:00