Kosovalı öğrencilerin tiyatro heyecanı

06 Kasım 2018 / Salı 16:14:04

Uğultu Sanat Derneği etkinlikleri kapsamında ‘’Eniştenin Suçu Ne?’’ isimli tiyatro oyunu İnegöl Kent Müzesinde sergilendi. Özel Devrim Kosova Fen Lisesi öğrencileri de oyunu izleyenler arasında idi.

ÖĞRENCİLERE TİYATRO TEKLİFİ


Oyun sonrası Kosovalı öğrencilerle görüşen Tiyatro oyuncusu Uğur Polat : ‘’ Sizler gibi geleceğin değerli hazinelerini oyunumuzda görmek bizlere onur verdi. En kısa zamanda Kosova Koleji olarak sizleri Sanat Derneği’mizde  de görmeyi arzu ederiz’’ diyerek Kosova Koleji’nin değerli öğrencilerine  bir talepte bulundu.

Kosova Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Devrim Kosova: “Tiyatro toplumun kültür aynasıdır.Tiyatro,adeta hem ahlak,hem de lisan için büyük bir mekteptir.Tiyatrosuz bir toplum yeni doğmuş bir çocuk sayılır.Tiyatro insanı insana,insanca anlatma sanatıdır.Tiyatro söze can katar,sözügörüntüye,düşünceyi eyleme çevirir.Kısacası tiyatrosuz bir toplum düşünülemez.Edebiyat öğretmenlerimizin önderliğinde gerçekleştirilen etkinliğe öğrencilerin severek ve isteyerek katılması onur verici bir durumdur.Öğretmenlerimize ve öğrencilerimize tiyatroya verdikleri önem nedeniyle teşekkür ederim” dedi.

 

 

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.


SabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

Deva Eczanesi

Süleymaniye Mah. Gönülaçan Sok. No: 5/B

Telefon:711 9111

Nöbet Saati:18:30-08:30

Çınaraltı Eczanesi

Süleymaniye Mah. Destan Sok. Özel Aritmi Hast. Acil Karşısı

Telefon:715 1092

Nöbet Saati:18:30-01:00