Küçük dokunuşlarla büyük farkındalıklar

10 Şubat 2018 / Cumartesi 17:52:30

İnegöl Kent Konseyi’nin 4 yıldır geleneksel olarak gerçekleştirdiği istişare ve kaynaşma toplantısı, geçtiğimiz Cumartesi günü gerçekleştirildi.

Royal Otel’de düzenlenen toplantıya Kent Konseyi üyelerinin yanı sıra Belediye Başkanı Alper Taban ile birlikte Başkan Vekili Turgay Yel ve Başkan Yardımcıları da katıldı.

 

Kahvaltının ardından konuşan Kent Konseyi Başkanı Haydar Cerrah, “Daha önceki toplantılarımızı Sayın Alinur Aktaş Başkanımız ile yapmıştık. Bu gün bizleri onurlandıran ve bu güzel ortamı hazırlatan Belediye Başkanımız Sayın Alper Taban’a ve ekibine teşekkür ediyorum. Kent konseyleri, düşünce ve proje kuruluşlarıdır. Daha yaşanılabilir kentlerin oluşması için kurumlara proje yaparlar.”

“Bir icra kurumu değildir. Batılıların dediği gibi, ‘Tavsiye kararları alan bir sivil parlamentodur’. Sizlerle, İnegöl Belediyesi ve Kent Konseyi olarak birlikte yaptığımız dört projeyi paylaşmak istiyorum. Trafik Terörü, Kısa film çalışması, Usta Eli projesi ve İnegöl Ansiklopedisi… Kent konseyi olarak birçok alanda İnegöl’e katkı sağladık ve sağlamaya devam edeceğiz.”

 

“Bu konuda en büyük destekçimiz tabi ki İnegöl Belediyesidir. Kent konseyleri, belediyeler destek verdiği oranda güçlüdürler. Bizlere destek veren her iki Başkanımıza da Kent konseyi adına teşekkür ediyorum. Bu güzel günü bu toplantıya ayırıp bizleri onurlandıran siz kıymetli konsey üyelerine de çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Belediye Başkanı Alper Taban ise “Zaman o kadar hızlı geçiyor. Belediye Başkanlığı tecrübemiz olmadığı için Başkan Yardımcılığı sürecinde farklı koşturmacalarımız vardı. Şimdi işin sevk ve idare noktasında görevimiz olduğundan büyük bir sorumluluk aldığımızın farkındayım. İnşallah hep birlikte İnegöl’ümüz için en güzel işleri yapacağımızdan eminim.”

 

“Kent Konseyimiz, sokaktaki vatandaşımız, şehrimizde yaşayan tüm bireylerle birlikte ortak aklımızı çalıştıracağız. Küçük dokunuşlarla büyük farkındalıklar oluşturabileceğimizi ifade ettim. Çok küçük dokunuşlarla o kadar büyük bilinç ve farkındalıklar oluşturabiliriz ki. Bu sayede kentlilik bilinci ve şehir bilincine varmış olacağız. Bu dönem içerisinde yapacağımız en büyük projeler, küçük dokunuşlarla büyük farkındalıklar oluşturmak.”

 

“Biz hali hazırda yürüyen projelerimizi devam ettiriyoruz. Bunun üzerine ilave edeceğimiz işleri de katıyoruz ama bir uyanışa, bir dirilişe ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum. Elhamdülillah Müslümanız diyerek, farkında olmadan birçok hata yaptığımız pek çok hata ve yanlışlar olduğunu düşünüyorum. Amacımız burada bunların farkına varılmasını sağlamak. Çevre diyoruz, trafik diyoruz… Bana göre burada farkına vardığımız zaman ve beraberinde bunların denetim ve kontrol ayaklarını da hayata geçirdiğimizde inşallah bu şehirde çok daha güzel tablolarla karşılaşacağız” dedi.

 

İnegöl Belediyesinin şuanda sisteme yatırım yaptığını aktaran Taban, “Çünkü sistemin olduğu yerde kurallar olacaktır. Kuralların olduğu yerde de standartlar olacaktır ve bu standartlar vatandaşlarımız tarafından eşit ve adil olarak yararlanılacaktır. Teknolojiye yatırım yapıyoruz çünkü artık bilim ve teknoloji olmazsa olmaz, en elzem konuların başında gelen, insanların yaşamını kolaylaştıran bir alan.”

 

“E-devlet üzerinden 27 kalem iş yapan belediyeler var. Bizim şuanda yaptığımız iş sayısı 5 civarında. İnşallah 1 buçuk yıl içerisinde bu sayı 41’e çıkacak. Vatandaşımız İnegöl Belediyesi’ne gelmeden internet üzerinden bu 41 kalem işi çözsün istiyoruz. Biz sisteme ve kurumsallaşmaya yaptığımız yatırımla halkımızın her birine erişmiş ve ulaşmış oluyoruz.”

“Bir yandan da belgelendirme çalışmalarını yapıyoruz. Vatandaş memnuniyet belgelerini almak için protokolü imzaladık. Bir değişim ve dönüşüm hamlesi yapıyoruz şuanda. Bana göre geride bırakacağımız en güzel eder bu olacak. Tıkır tıkır işleyen bir sistem olması lazım. Bana gerek yok, sistem var. Ve birbirini denetleyen sistem var.”

 

Konuşmaların ardından söz Kent Konseyi üyelerine verildi. Dilek temenniler bölümünde üyeler şehir ve İnegöl Belediyesi ile ilgili bazı talep ve önerilerini iletirken, toplantı hatıra fotoğrafı çekilmesi ile son buldu.

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.


SabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

Deva Eczanesi

Süleymaniye Mah. Gönülaçan Sok. No: 5/B

Telefon:711 9111

Nöbet Saati:18:30-08:30

Çınaraltı Eczanesi

Süleymaniye Mah. Destan Sok. Özel Aritmi Hast. Acil Karşısı

Telefon:715 1092

Nöbet Saati:18:30-01:00