Kudüs’e çağrı

12 Şubat 2018 / Pazartesi 18:55:30

MÜSİAD İnegöl Şubesi, 25 kişilik bir heyetle Kudüs gezisi düzenledi. Şube Başkanı Halil Malkaç; Kudüs’ün, emanetlerin en büyüklerinden biri olduğunun altını çizerek, “Filistin halkı tüm umutlarını bize bağlamış durumunda. Özgürlüğe açılan yolun Türkiye ile sağlanacağını düşünüyorlar” dedi.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) İnegöl Şube Başkanı Halil Malkaç başkanlığında ki 25 kişilik heyet 4 günlük Kudüs ziyareti gerçekleştirdi.

Ziyaret süresince Mescid-i Aksa ve Kubbetül Sahra ile tarihi ve kültürel zenginliği olan şehirleri ziyaret eden heyet, Hz Musa, Hz. İbrahim, Hz. Davut, Hz. Yusuf, Hz. İsrafil ve sahabelerin kabirlerinde dua ettiler.

KUDÜS, EMANETLERİN EN BÜYÜKLERİNDENDİR

Ziyaret hakkında açıklamalarda bulunan MÜSİAD İnegöl Şube Başkanı Halil Malkaç, yaptığı açıklamada;

“Dünyanın kadim şehirlerinden Kudüs semavi dinlerin ortak mirası konumundadır. Her dönemde insanlığa verdiği hissiyatla önemini koruyacaktır.

 Bizler için Kudüs, emanetlerin en büyüklerindendir. Peygamber Efendimiz ’in emanetidir, Miraç’ın emanetidir, Hz. Ömer’in emanetidir, Selahaddin Eyyubi’nin emanetidir ve Osmanlı’nın emanetidir.”

KUDÜS FARKINDALIĞI

“Son yüzyılda o topraklarda yaşanan haksızlığa karşı dünya ülkeleri arasında duruşunu hiçbir zaman değiştirmeyen Türkiye ve Türkiye’nin toplumsal olaylara duyarlı en yaygın işadamları derneği MÜSİAD, Kudüs farkındalığını sadece bugün değil her zaman önde tutmuştur.”

SAHİP ÇIKMALIYIZ

“Bölgeye yılda milyon turistik ziyaret yapılıyor. Ancak bunların milyonu Yahudi ya da Hristiyan. Bizler her tarafı Osmanlı izleriyle dolu olan bu bölgeye daha çok sahip çıkmamız lazım.

 Filistin halkı tüm umutlarını bize bağlamış durumunda. Özgürlüğe açılan yolun Türkiye ile sağlanacağını düşünüyorlar. Bu nedenle bizler daha çok duyarlı olmamız lazım.

İnegöllü hemşerilerimizden ricamız fırsat buldukça Kudüs’ü ziyaret etmeleridir” diye konuştu. 

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.


SabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

Deva Eczanesi

Süleymaniye Mah. Gönülaçan Sok. No: 5/B

Telefon:711 9111

Nöbet Saati:18:30-08:30

Çınaraltı Eczanesi

Süleymaniye Mah. Destan Sok. Özel Aritmi Hast. Acil Karşısı

Telefon:715 1092

Nöbet Saati:18:30-01:00