Lokantalar denetimden geçti

19 Mayıs 2017 / Cuma 18:30:00

Yıl boyunca rutin aralıklarla İnegöl’deki çeşitli meslek gruplarını denetimden geçiren İnegöl Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler, son olarak ilçemizde bulunan lokantaları denetimden geçirdi.

DENETİMLER SÜRÜYOR

15 Mayıs ile 18 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilen denetimlerde 61 iş yeri denetimden geçerken, özellikle yeni açılan ve ağırlıklı olarak şehir merkezi dışındaki kırsal mahallelerde bulunan 17 ruhsatsız lokanta tespit edilerek, bu konuda işletme sahiplerine gerekli uyarı ve ikazlar yapılırken, kurallara uymadığı tespit edilen 2 iş yeri hakkında da yasal işlem gerçekleştirildi.

61 İŞYERİ DENETİMDEN GEÇTİ

Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkan Yardımcısı Alper Taban;

“İnegöl Belediyesi olarak halkımıza daha kaliteli hizmet sunulması adına belli dönemlerde, farklı meslek gruplarında faaliyet gösteren işletmeleri denetimden geçiriyoruz.

Bu kapsamda son olarak şehrimizde faaliyet gösteren lokantaların denetimini gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Zabıta Müdürlüğümüze bağlı ekipler tarafından 15 Mayıs Pazartesi günü başlayan denetimler 18 Mayıs Perşembe günü sona erdi.

61 iş yeri denetimden geçerken, özellikle yeni açılan ve ağırlıklı olarak şehir merkezi dışındaki kırsal mahallelerde bulunan 17 ruhsatsız lokanta tespit edilmiş olup, bu konuda işletme sahiplerine gerekli uyarı ve ikazlar yapılırken, kurallara uymadığı tespit edilen 2 iş yeri hakkında da yasal işlem gerçekleştirildi” dedi.

“GEREKLİ UYARI VE İKAZLAR EKİPLERİMİZCE YAPILMIŞTIR”

Yapılan denetimlerde dikkat edilen hususlar hakkında da bilgi veren Taban; “Ekiplerimizin yaptığı denetimlerde öncelikle iş yeri açma ve çalışma ruhsatı kontrolü olmak üzere genel temizlik, fiyat tarifesi vb. konularında denetimler yapılmıştır. Ayrıca denetimi yapılan işletmelerde görülen eksiklikler hakkında gerekli uyarı ve ikazlar ekiplerimizce yapılmıştır.

Bunun yanında lokanta işletme sahiplerine Ramazan ayının da gelmesi dolayısıyla genel temizlik çalışmaları yapmaları için bir ay süre verilmiştir.” dedi.

“DENETİMLERİMİZ ANİDEN VE ZAMANSIZ OLARAK YAPILIYOR”

Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından denetimlerin sürekli ve ansızın yapıldığını da vurgulayan Taban;

 “Bu konudaki kontrol ve denetimleri önemsiyoruz. Denetimlerimiz aniden ve zamansız olarak yapılıyor. Amacımız halkımızın gönül rahatlığı ile halka açık olan işletmelerden istifade etmelerini sağlamak.

Ayrıca halk sağlığına öncelik vererek üretim yapan ve kurallara uygun olarak çalışan işletme sahipleri ile çalışanlarına da huzurlarınızda teşekkürlerimi sunmak istiyorum” dedi.

    Taban son olarak, İnegöl Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı denetim ekiplerinin ilçe halkının sağlığını ön plana alarak bu tür denetimlere devam edeceği bilgisini de verdi.

 

 

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.

GÜNCELSabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

ŞAFAK ECZANESİ

Süleymaniye Mahallesi, Park Cd. 68/A, 16400 İnegöl/Bursa

Telefon:+90 713 43 07

Nöbet Saati:

BURCU ECZANESİ

TURGUTALP MAH. MİMAR SİNAN CAD. NO:52 / İNEGÖL

Telefon:02247138993

Nöbet Saati: