“Lösemi değil iyilik bulaşır”

15 Kasım 2016 / Salı 17:09:42

Ülkemizde her yıl 2-8 Kasım tarihleri arasında kutlanan Lösemili Çocuklar Haftası dolayısıyla yapılan farkındalık etkinliği kapsamında, LÖSEV Bursa Şubesi, Özel Devrim Kosova İlkokulu ve Ortaokulu öğretmen ve öğrencileriyle buluştu.

KANSERE KARŞI KENDİMİZİ KORUMALIYIZ

Okulda LÖSEV Bursa Şubesi görevlisi Aslı Sakarya tarafından, çocukların kendilerini kansere karşı korumaları için önemli bilgiler aktarıldı.

Sunumlarda öğrencilerin mevcut yaşlarında kazanacakları beslenme alışkanlıklarını düzenlemeleri için önemli bilgi ve ipuçları verildi.

Bu arada oluşturulan gönüllü öğretmen grubu ile ders saatleri dışında okul içerisinde iki hafta süresince açık kalacak olan stantta LÖSEV gönüllülerinin yaptıkları ürünler satışa sunuldu.

Standın açılışının ikinci gününde mevcut ürünlerin tükenmesi ve yoğun talep üzerine LÖSEV Bursa Şubesi’nden yeni ürünler sipariş edildi.

LÖSEMİ DEĞİL İYİLİK BULAŞIR

Kosova Eğitim Kurumları Müdürü Erol Baştürk; öğretmen, öğrenci ve velilerin alışveriş yaparak destek olmaya çalıştıklarını, bu duyarlı davranışın toplumun tüm kesimine yayılmasını dilediklerini, LÖSEV’in kampanyayı her yıl bir slogan eşliğinde yürüttüğünü ve bu yılki sloganın ise ‘Lösemi değil iyilik bulaşır.’ olduğunu söyledi. Lösemi hastası olan çocuklarımızın bir an önce sağlığına kavuşması için desteklerini esirgemeyen duyarlı Kosova Eğitim Kurumları ailesine, emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz dedi.

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.

SAĞLIKSabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

Tuğba Kuşoğlu Eczanesi

Mahmudiye Mh. Çağdaş Sok. No:2/A

Telefon:711 08 86

Nöbet Saati:18:30-08:30

Ömür Eczanesi

M.Esatbey Cad. No: 48

Telefon:715 0980

Nöbet Saati:18:30-01:00