Mahalleler nefes almalı

12 Ekim 2017 / Perşembe 18:50:39

Betonlaşmanın artmasıyla birlikte çocukların oyun ve eğlence alanları daralırken, İnegöl Belediyesi geleceğin yetişkinleri olan çocuklara yeni oyun alanları ve yeşil alanlar oluşturmak için adeta seferberlik başlattı. İnegöl Belediyesi tarafından Mahmudiye Mahallesi Akarsu Sokağa Çocuk Oyun ve fitness alanı kazandırılıyor.

İnegöl Belediyesi, son olarak Mahmudiye Mahallesi Akarsu Sokakta çocuklara güzel bir çocuk oyun alanı hediye etmek için çalışmalara başladı.

 

Mahmudiye Mahallesi Akarsu Sokakta Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkan Yardımcısı Adil Kansu, şehrin dört bir tarafında ilçe halkının ve geleceğimiz olan yavrularımızın gündelik yaşamlarına güzellik katacak ve renklendirecek çalışmalara son sürat devam ettiklerini belirtti.

 

ŞEHRİN HER BİR NOKTASINDA HİZMETE DEVAM

Çocuk oyun ve fitness alanı oluşturma çalışmalarını inceledikten sonra açıklamalarda bulunan Başkan Yardımcısı Kansu,

 “İnegöl Belediyesi olarak her geçen gün hizmet ağımızı artırarak şehrimizin dört bir tarafında vatandaşlarımızın yaşam kalitesini artırmaya yönelik çalışmalarımıza tüm hızıyla devam ediyoruz. Bildiğiniz üzere Alanyurt Yeni Mahallemizde devam eden sathi kaplama çalışmalarının incelemesini yapmıştık. Bugünde Mahmudiye Mahallesi Akarsu Sokakta çocuk oyun ve fitness alanı çalışmasını incelemeye geldik. Burası yeni yapılaşmanın olduğu bir alan. Burada çocuk oyun alanına ihtiyaç haiz oldu. Vatandaşlarımızın talebi ve belediye başkanımızın talimatıyla buradaki uygulamayı başlattık. İnşallah en kısa sürede buradaki çalışmalarımızı bitirip çocuk oyun ve fitness alanını çocuklarımıza ve mahalle sakinlerinin hizmetine sunacağız” şeklinde konuştu.

 

PROJENİN İÇERİĞİ

Başkan Kansu yapılan çalışmalar hakkında da bilgiler verdi. Kansu,

 “Mahmudiye Mahallesi Akansu Sokakta çocuk oyun ve fitness alanı olarak hazırlanan projemizin alanı 2000 metrekaredir. Proje uygulama alanında; 315 metrekarelik çocuk oyun alanı, 110 metrekarelik fitness alanı,  925 metrekarelik sert zemin yürüyüş alanı ve 650 metrekarelik yeşil alan bulunmaktadır. Projedeki ağaçlık alanlara ve yeşil alanlara görselliği ön planda olan yetişkin ağaçlar dikilecek ve yeşillendirme çalışmaları alanının tüm kısımlarında tamamlanacaktır. Bitkilendirme çalışmasında; Çınar, ıhlamur, akçaağaç ve sedir bitkilerine yer verilecektir. Sert zemin yürüyüş ve oturma alanı uygulaması için kırmızı, siyah ve beyaz renkli wash beton taş uygulaması yapılmaktadır. Çocuk oyun alanı, fitness alanı ve park çevresindeki yürüyüş alanı zemini için renkli kauçuk döşeme yapılmaktadır. Proje alanı çevresine sınırlayıcı duvar ve renkli panel çit uygulaması yapılmaktadır.Bu kentsel düzenleme çalışmasının belediyemize maliyeti yaklaşık olarak 180 bin TL’dir” açıklamalarında bulundu.

 

“GELECEĞİMİZ TEMİNATI OLAN YAVRULARIMIZA NE YAPSAK AZ”

Geleceğin teminatı yavrularımıza ne yapsak azdır diyen Kansu,

 “Bundan sonrada Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği üyesi bir belediye olarak üstümüze düşeni yaparak çevresiyle temiz ve yeşil alan donatılarıyla örnek alınan bir şehir imar etmek gayesiyle çıktığımız bu yolda sağlıklı nesillerin yaşamaktan mutluluk duyacağı bir İnegöl için çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz. Son olarak Çocuk oyun alanı ve fitness alanının şimdiden Mahmudiye Mahallesi Akarsu Sokak sakinlerine hayırlı uğurlu olmasını diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.         

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.

GÜNCELSabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

Deva Eczanesi

Süleymaniye Mah. Gönülaçan Sok. No: 5/B

Telefon:711 9111

Nöbet Saati:18:30-08:30

Çınaraltı Eczanesi

Süleymaniye Mah. Destan Sok. Özel Aritmi Hast. Acil Karşısı

Telefon:715 1092

Nöbet Saati:18:30-01:00