Meclis tatile girdi

08 Temmuz 2017 / Cumartesi 00:34:37

İnegöl Belediyesi Temmuz ayı meclis toplantısı dün gerçekleştirildi. Toplantıda 18 madde görüşülerek karara bağlanırken, meclis bir aylık tatile girdi. Gelecek toplantı, Eylül ayında yapılacak.

Belediye Başkanı Alinur Aktaş başkanlığında yapılan toplantıda, 7’si İmar ve Şehircilik Müdürlüğü, 6’sı Emlak ve İstimlak Müdürlüğü, 5’i takrir olmak üzere toplam 18 madde görüşülerek arara bağlandı.

AKHİSAR’A MAHALLE KONAĞI

Gösterdikleri performansla ayın personeli seçilen 3 çalışanın ödüllendirilmesiyle başlayan meclis toplantısında, Akhisar Mahallesi’nde bulunan Göçmenler Camii yanındaki İnegöl Belediyesi’ne ait atıl durumda olan eski bir yapının yıkılarak yerine mahalle konağı yapılmasına karar verildi.

Ayrıca Dipsizgöl Mahallesi’nde İnegöl Belediyesi’ne ait 5 bin metrekarelik alan, sulama göleti yapılmak üzere BUSKİ’ye devredildi. Karar oy birliğiyle alındı.

5 BİN DOLAR ÖDÜL DAĞITILACAK

İnegöl Belediyesinin bu ay içerisinde düzenleyeceği Kültür ve Sanat Festivalinde dağıtılacak para ödülleri meclis toplantısında belirlendi.

Buna göre; farklı ülkelerden İnegöl’e gelecek olan 12 halk dansları topluluğunda sergilenecek gösterilerde dereceye girecek olanlardan birinciye 2 bin, ikinciye bin 500, üçüncüye bin, mansiyon olarak 500 dolar olmak üzere toplam 5 bin dolar ödül dağıtılacak. Çadır standını en etkin ve hareketli kullanan 7 derneğe de bin TL ödül verilecek.

1 AY TATİL

Belediye Meclisi, Ağustos ayında tatil yapacak. 1 aylık tatilin ardından gelecek toplantı, Eylül ayında yapılacak. 

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.

SİYASETSabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

Deva Eczanesi

Süleymaniye Mah. Gönülaçan Sok. No: 5/B

Telefon:711 9111

Nöbet Saati:18:30-08:30

Çınaraltı Eczanesi

Süleymaniye Mah. Destan Sok. Özel Aritmi Hast. Acil Karşısı

Telefon:715 1092

Nöbet Saati:18:30-01:00