Mekke’nin Fethi’ni kutladılar

02 Ocak 2017 / Pazartesi 16:23:58

Anadolu Gençlik Derneği, 31 Aralık gecesi Mekke’nin Fethi’ni yoğun bir katılımla kutladı.

Anadolu Gençlik Derneği, Mekke’nin Fethinin 1386’ncı yıldönümünü tüm yurtta çeşitli etkinliklerle kutladı. 81 il, 600 noktada gerçekleşen ve fetih ruhunun yeniden teneffüs edildiği fetih programlarına yüz binlerce vatandaş katıldı.


COŞKULU KUTLAMA
İnegöl Anadolu Gençlik Derneği de merkez binasında ortaokul ve lise öğrencilerinin velileri ile birlikte katılım sağladığı 31 Aralık gecesini insanların faydalı bir şekilde değerlendirmeleri için Kuran tilaveti ile başlayıp sinevizyon gösterileri, eğitimci Saadettin Narman’ın sohbeti ve ödüllü yarışmalar ile Mekke’nin Fethi programını coşkulu bir şekilde gerçekleştirdi. 
ADİL DÜZENİN YOLU AÇILACAK
Programın açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Mustafa Özkan; “Türkiye genelinde 600’ü aşkın noktada Mekke’nin Fethi programları düzenleniyor. Kelime olarak ‘açmak’ anlamına gelen fetih, yüreklerin ve yolların tevhide açılmasıdır. Fetih, insanların temel hak ve özgürlüklerini gasp eden zulüm düzeninden adil bir düzene geçen yolun açılmasıdır. Fetih, insanların temel hak ve özgürlüklerini gasp eden zulüm düzeninden adil bir düzene geçen yolun açılmasıdır” ifadelerini kullandı.
FETHİ ANLATTI
Daha sonra eğitimci Sadettin Narman Hoca’nın Mekke’nin Fethi’ni Hudeybiye ile birlikte ele aldığı sohbetinin ardından öğrencilerin ezan okuma yarışmaları, Kuran okuma yarışmaları ve bilgi yarışmaları sonucunda hediyelerinin takdimi ile program son buldu.

 

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.

İNANÇSabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

Deva Eczanesi

Süleymaniye Mah. Gönülaçan Sok. No: 5/B

Telefon:711 9111

Nöbet Saati:18:30-08:30

Çınaraltı Eczanesi

Süleymaniye Mah. Destan Sok. Özel Aritmi Hast. Acil Karşısı

Telefon:715 1092

Nöbet Saati:18:30-01:00