MHP’den çözüm önerileri

10 Ocak 2018 / Çarçamba 18:47:15

MHP İlçe Teşkilatı, İnegöl’ün sorunlarının başında gelen trafik sorununa ilişkin proje hazırladı. Kamuoyuna açıklanan proje, yerel yöneticilere sunulacak.

MHP İlçe yönetimi, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle İnegöl’de görev yapan basın mensuplarıyla kahvaltıda buluştu.

Sedef Pastanesinde gerçekleştirilen kahvaltıda, hazırlanan trafik projesi, AR-GE Sorumlusu Barış Kalem tarafından sunum eşliğinde paylaşıldı.

SORUNLARI VE ÇÖZÜMLERİ PAYLAŞTI

Kalem yaptığı açıklamada;

“Yenice köprülü kavşağındaki sorunu, alternatif yan yolla çözebiliriz. Ahmet Türkel çevre yolunda; kavşak noktalarına yakın profil atlama (hız kesici) yapılması, yaya geçidi yapılması, yolun iki tarafına kaldırım yapılması ve bu yolun koşu yolu şeklinde tasarlanması. Amaç şehir halkına alternatif bir yürüyüş yolu yapılarak spor yapmasını sağlamak, ayrıca bisiklet yolu yapılaması.”

TRAFİK RAHATLAR

“Amaç bu bölgede yaşayan ve Ağaç İşleri Sanayisinde çalışanların daha rahat ulaşımını sağlamak. Ağaç işleri sanayi girişinde bulunan köprüden sonra yolun tek yöne düşmesi kazalara sebebiyet verebilir. Çevre yolu üzerinde bulunan trafik tabelaların daha görünür şekilde yerleştirilmesi ve kavşaklara kontrollü geçiş ışığı konmalı. Mimar Sinan bulvarında; bu bölgede kavşaklarda profil atlama (hız kesici) konmalı.”

 

“Yaya geçitleri yenilenmeli 3d çizim yaya geçidi. Kavşağa yakın duraklar uzaklaştırılmalı. Durak alanları büyütülmeli ve yeni araçların girebilecekleri şekilde düzenlemeli. Acil girişi tabelarla belirtilmeli. Kavşaklarda bulunan bilbord ve trafik levhaları trafiği tehlikeli duruma düşürmeyecek şekilde düzenlenmeli. Cadde üzerinde bulunan kafelerdeki park düzeni sağlanmalı dikine park kaldırılmalı.”

 

“Kozluca Yolu (Hamzabey caddesi); Kozluca yolunda kavşak girişlerine profil atlama (hız kesici) konulmalı, Ana cadde üzerinde bulunan yan yollara dönüş levhaları konulmalı. Metal sanayi ve yağlı tohumlar kavşağında; Batçık yapılabilir ve buradaki trafik durdurulmadan hareket ettirilebilir ve ileriye dönük Yenişehir yolu daha aktif olabilir. AVM Alanyurt giriş tarafından araç çıkışı engellenmeli.”

 

ADIM ADIM ÖNERİLER

“AVM durak kaldırılmalı. Belediye meydanı; kavşak da bir şerit çıkacak kadar daraltılmalı, park caddesi istikametindeki trafik ışığı kaldırılmalı. Alt geçit yapılmalı  (burda güvenlik zaafiyeti yoktur). Kırtasiye önünde bulanan durak Lazlar camii önüne taşınmalı. Yolun sol tarafı tamamen parka kapatılmalı. Bankalar Caddesindeki; park etmiş araçların arkasına kısa sürelide olsa park yapma engellenmeli.”

 

“Kasım efendi caddesi: Tarihi çınarların bulunması ve bölgenin tarihi önemi olduğu için, park yapılışına özen gösterilmesi. Hükümet önü okullar bölgesi; bu bölgede bulunan durakların adalet sarayı bölgesine çekilmesi, belediye binasının yapılmasını dikkate alınarak durakların bu duruma göre oluşturulması” dedi.

 

 

AMAÇ İNEGÖL’E KATKI SAĞLAMAK

İlçe Başkanı Hayati Bedir ise “İnegöl için var gücüyle çalışan tüm basın mensuplarımızın bu özel günlerini kutluyoruz. Bizim aynı zamanda ekibimizin hazırladığı trafik sorunlarına çözüm noktasındaki projelerimizi de açıklamak istiyoruz.

Amacımız yaşanan sorunları yerinde tespit edip yerel yetkililere bildirmek. Amaç burada hepimizin ortak paydada buluşup İnegöl’e katkı sağlamak. Bundan sonraki çalışmalarımızı yetkili kurumlarla paylaşacağız. İnegöl’de araç sayısı 67 bini buldu. Oldukça ciddi bir rakam. 4 kişi başına ortalama bir araç düşüyor. Nüfusumuz artıyor, araç sayımız da artıyor.” dedi.

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.


SabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

Deva Eczanesi

Süleymaniye Mah. Gönülaçan Sok. No: 5/B

Telefon:711 9111

Nöbet Saati:18:30-08:30

Çınaraltı Eczanesi

Süleymaniye Mah. Destan Sok. Özel Aritmi Hast. Acil Karşısı

Telefon:715 1092

Nöbet Saati:18:30-01:00