Milletimizin başı sağ olsun

01 Haziran 2017 / Perşembe 14:19:29

CHP İlçe Başkanı Necmi Demir, Şırnak'taki helikopter kazasında 13 askerin şehadeti dolayısıyla bir basın açıklaması yayımladı.

YÜREĞİMİZ ŞEHİT ACILARIYLA KAVRULDU
CHP İlçe Başkanı Necmi Demir, yaptığı açıklamada; “Bugün, yurdumuzun her yerinde yüreğimiz yine şehit acılarıyla kavruldu. Ay-yıldızlı bayrağımızın gönderden inmemesi, ülke birliği ve bütünlüğünün sağlanıp korunması için mücadele eden kahraman şehitlerimizi sonsuzluğa uğurladık. Allah’tan şehitlerimize rahmet, acılı ailelerimize ve halkımıza başsağlığı diliyoruz”


BÖLGE VE DÜNYA BARIŞI ÇOK ÖNEMLİ
“Ülkemiz de terörün bir an önce bitmesi için ne gerekiyor ise yapılmasını hükümetten ivedilikle istiyor ve bu konuda destekliyoruz. Yurtta barış, dünyada barış perspektifi içerisinde bölge barışına katkı sunacak davranış ve kararlılık çok önemlidir. Komşuda yangın varken senin, korunman imkânsızdır. Bunun için ülke, bölge ve dünya barışı çok önemlidir. Buna katkı sunmalıyız. Ancak, bu barış emperyal emeller ve planların karanlık kutusu olan Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) ve BOP eş başkanlığı ile böbürlenmekle olmaz. Çünkü bölgemizde etnik ve dinsel farklılıklar Emperyalistler tarafından desteklenip beslenmektedir” dedi.
BÖLGE BARIŞINI İNŞA EDEBİLİRİZ
“Emperyalist ilişkilerden uzak, tam bağımsızlığı önceleyen ve hedefleyen kararlılıkla ülkemizde iç barışı, bölgemizde devletler hukukuna saygılı bölge barışını inşa edebiliriz” diyen Demir; “Buna devlet aklıyla bakmak ve katkı sunmak gerekir. Yurtta ve dünyada barışı tesis etmek, insan hakları ve özgürlükler geliştirilip güçlendirilmelidir. Her türlü terörü şiddetle kınıyor, halkımıza ve şehit ailelerine sabırlar, şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Türk milletinin başı sağ olsun” ifadelerini kullandı.

 

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.

SİYASETSabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

Deva Eczanesi

Süleymaniye Mah. Gönülaçan Sok. No: 5/B

Telefon:711 9111

Nöbet Saati:18:30-08:30

Çınaraltı Eczanesi

Süleymaniye Mah. Destan Sok. Özel Aritmi Hast. Acil Karşısı

Telefon:715 1092

Nöbet Saati:18:30-01:00