Mobilya sektörü Hezarfen'le uçacak

02 Temmuz 2017 / Pazar 18:01:48

Türk Marka ve Patent Kurumu'nun KOBİ'lerin teknolojik gelişimine yönelik projesinin 14. uygulaması İnegöl'de gerçekleştirilecek.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Türk Patent ve Marka Kurumu'nun KOBİ'lerin teknolojik gelişimini sağlamak amacıyla geliştirdiği, “Hezarfen Teknoloji ve Tasarım Geliştirme Projesi”, mobilya sektörünün öncü merkezlerinden İnegöl'de de uygulamaya konuluyor.  Proje'nin açılışı, 12 Temmuz'da İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası'nda (İTSO) yapılacak. Düzenlenecek törene Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Fikri Işık’ın da katılması bekleniyor. 
Türk Patent ve Marka Kurumu (TPMK) tarafından uygulanacak projenin ev sahipliği İTSO yapacak ve çeşitli sektörlerde uygulanan projenin, bu kez de marka ve patent başvurularının arttığı mobilya sektöründe uygulanacağını söyledi. 
3 AŞAMADA UYGULANACAK
İTSO Başkanı Metin Anıl, İnegöl Mobilya sektörünün üretimden, ihracat, istihdam ve markalaşmada başarılı olduğuna vurgu yaptı. Başkan Anıl, Hezarfen Projesinin uygulamasının üç aşamada yapılacağını belirterek, “Sektördeki tüm firmaların katılabileceği açılış töreni, 12 Temmuz'da odamızda yapılacak. 13 Temmuz’daki ikinci aşamasında ise mobilya sektöründeki firmalara tasarım, marka ve patent konularında eğitim verilecek. Projenin üçüncü aşamasında ise eğitime katılan firmalardan talep edenler arasından seçilecek uygun 20 firmaya sınayi ve mülkiyet konusunda Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından bire bir ücretsiz danışmanlık hizmeti verilecek” dedi.  Başkan Anıl, İnegöl Mobilya Sanaciyileri Derneği (İMOS),  İnegöl OSB, İnegöl Mobilya Ağaçişleri İhtisas OSB, Endüstriyel Tasarım Meslek Kuruluşu’nun da projeye destek vereceklerini sözlerine ekledi.
HEZARFEN PROJESİ NEDİR? 
Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından 2006 yılında uygulamaya konulan Hezarfen Teknoloji ve Tasarım Geliştirme Projesi,  patentlerdeki bilgi hazinesinden KOBİ’leri haberdar etmek ve sahada doğrudan birebir danışmanlık hizmeti vererek KOBİ’lerin teknolojik durumlarının fotoğraflarını çekerek, KOBİ’lerin gelişme yönü hakkında fikir ve yol haritası oluşturulmasını amaçlıyor.  

 

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.

EKONOMİSabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

Deva Eczanesi

Süleymaniye Mah. Gönülaçan Sok. No: 5/B

Telefon:711 9111

Nöbet Saati:18:30-08:30

Çınaraltı Eczanesi

Süleymaniye Mah. Destan Sok. Özel Aritmi Hast. Acil Karşısı

Telefon:715 1092

Nöbet Saati:18:30-01:00