Mobilyacılar işçi arıyor

06 Temmuz 2017 / Perşembe 18:26:34

Mobilyada uygulanan KDV indiriminin mobilya sektörüne olumlu katkıları olduğunu belirten MOSFED Başkanı Ahmet Güleç, sektörün işçi açığına dikkat çekti.

Mobilya Sanayicileri ve İş Adamları Dernekleri Federasyonu (MOSFED) Başkanı Ahmet Güleç, Eylül ayına kadar uygulanan KDV indirimini mobilya sektörü açısından değerlendirdi.

BİNLERCE EK İSTİHDAM

Güleç, KDV indirimiyle sektörün önünün açıldığını belirterek, “İstihdam açısından KDV indirimi olumlu oldu. Üreticilerimiz İnegöl başta olmak üzere diğer şehirlerimizde işçi arıyor. KDV indirimi yılsonuna kadar devam ederse binlerce ek istihdam sağlamış olacağız. KDV indiriminin yılsonuna kadar devam etmesini istiyoruz.”

“SÜRE UZATILSIN”

“KDV indirimi süresinin uzatılması sektörümüzün 2023 hedeflerine yaklaşması gelişmemizde çok büyük katkısı olacaktır. Mobilya sektörümüzde hem tüketicimiz kazanacak hem kayıt dışılığının azalmasına çok büyük katkı olacak hem de üreticilerimiz ve satıcılarımız biraz daha cirolarını arttıracaklar. Vatandaşlarımıza bir an önce bu indirim dönemlerinde mobilya ihtiyaçlarını karşılamalarını tavsiye ediyoruz.” dedi. 

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.

EKONOMİSabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

Deva Eczanesi

Süleymaniye Mah. Gönülaçan Sok. No: 5/B

Telefon:711 9111

Nöbet Saati:18:30-08:30

Çınaraltı Eczanesi

Süleymaniye Mah. Destan Sok. Özel Aritmi Hast. Acil Karşısı

Telefon:715 1092

Nöbet Saati:18:30-01:00