“Ocak” İlk Kez İnegöllü Sanatseverlerle Buluştu

29 Aralık 2018 / Cumartesi 12:23:03

İnegöl Belediye Tiyatrosu tarafından sahnelenen “Ocak” isimli yetişkin tiyatro oyununun ilk gösterimi, dün akşam gerçekleştirildi. Gösteriye vatandaşların ilgisi de yoğun oldu.

İnegöl Belediyesi, Aralık ayı kültür sanat etkinlikleri kapsamında “Ocak” isimli yetişkin tiyatro oyununu ilçe halkıyla buluşturdu. Turgut Özakman’ın yazdığı ve İnegöl Belediye Tiyatrosunun sahneye taşıdığı oyun Cuma akşamı ilk kez sahneye taşınırken, bu gösteri Aralık ayının ve 2018 yılının da final gösterisi oldu.

ORTA HALLİ BİR AİLENİN HAYAT MÜCADELESİ ANLATILDI
İnegöl’de kültür sanatın merkezi haline gelen Beşinci Mevsim Kültür Sanat Merkezi’nde (BMKSM) 20.00’da gerçekleştirilen gösteriye, ilçe halkının ilgisi de yoğun oldu. Turgut Özakman’ın toplumsal güvenden yoksun bir konumda, gündelik yaşam savaşı verme süreci içerisindeki uzlaşmanın öyküsünü yazdığı “Ocak” isimli oyunda, salonu dolduran tiyatro severler gösteriyi ilgiyle izlediler. 1 buçuk saat süren oyunda; hayal-gerçek çatışmaları arasında orta halli bir ailenin mutlu mutsuz hayat mücadelesi anlatıldı. İzleyicileri kimi zaman güldüren, kimi zaman ise hüzünlendiren oyun, salondaki vatandaşlardan tam not aldı.

İLK DEFA SAHNELENDİ
Oyun sonunda, gösteriyi izleyen Belediye Başkan Yardımcısı Eşref Yiğit sahneye davet edildi. Burada kısa bir selamlama konuşması yapan Yiğit, “Bu akşam ilk defa sergilenen bir oyunu birlikte izledik. Gerçekten çok güzeldi. Tüm oyuncu kardeşlerimi tebrik ediyorum. İnşallah izleyeni bol olur. Sizlere de katıldığınız için teşekkür ediyor hayırlı akşamlar diliyorum” dedi.

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.


SabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

Deva Eczanesi

Süleymaniye Mah. Gönülaçan Sok. No: 5/B

Telefon:711 9111

Nöbet Saati:18:30-08:30

Çınaraltı Eczanesi

Süleymaniye Mah. Destan Sok. Özel Aritmi Hast. Acil Karşısı

Telefon:715 1092

Nöbet Saati:18:30-01:00