Öğrenciler çanta dikti

04 Ocak 2019 / Cuma 17:10:32

Ticaret ve Sanayi Odası İlkokulunda yürütülen ‘Sıfır atık’ projesi kapsamında, öğrenciler tarafından dikilen çantalar açılan sergiyle görücüye çıktı.

POŞETE ALTERNATİF

Öğrenciler artık poşet yerine kendi tasarımları olan çantaları kullanacaklar. Okulda, ‘Minik yüreklerden örnek çanta’ sloganıyla poşet kullanımının sonlandırılması konulu sergi düzenlendi.

Sergide okul öncesi öğrencilerinin, öğretmenleri ve velilerinin tasarım ve destekleri ile değişik renk, malzeme ve modelde tasarlanıp yapılmış, poşet kullanımına alternatif sırt çantaları sergilendi. Sırt çantaları misafirler tarafından oldukça beğenildi. 

“BU ÇALIŞMADAN GURUR DUYDUM”

İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Bilican yaptığı açıklamada; “Geleceğimiz olan bu yavrularımız doğaya saygılı, çevreyi koruyan bilinçli bir nesil olarak büyüyorlar. Bu bilincin oluşmasındaki en önemli faktör öğretmenlerimizdir. Sonrasında bu imkanı sağlayan bu projeleri hayata geçiren okul idarecilerimizdir. Bu çalışmadan gurur duydum. İlçemizdeki tüm okullarımızda bu çalışmalar başlamıştı. Bugün sadece bu okullarımızdan birisi olan Ticaret Sanayi İlkokulundaki çalışmayı gördük. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.


SabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

Deva Eczanesi

Süleymaniye Mah. Gönülaçan Sok. No: 5/B

Telefon:711 9111

Nöbet Saati:18:30-08:30

Çınaraltı Eczanesi

Süleymaniye Mah. Destan Sok. Özel Aritmi Hast. Acil Karşısı

Telefon:715 1092

Nöbet Saati:18:30-01:00