Öğrencilerden Kudüs etkinliği

17 Mayıs 2018 / Perşembe 17:50:11

İnegöl Salih İbrahim Kırcalı MTA Lisesi Kudüs'te yaşanan insanlık dışı zulüm ve katliamları kınamak ve Filistinli şehitleri anmak için etkinlik düzenledi.

 ÖZEL PANO HAZIRLANDI

Üç günlük ulusal yas günleri kapsamında bayrakların yarıya indirildiği okulda öğrencileri bilinçlendirici konuşmalar yapıldı. Aynı zamanda okul öğrencileri tarafından düzenlenen Kudüs Panosu öğrencilerin izlenimlerine sunuldu.

KUDÜS FİLİSTİNLİLERİNDİR

                 Konuyla ilgili bilgi veren okul müdürü Abdurrahim Mercan; "Dün itibariyle İsrail çirkin yüzünü bir kere daha göstererek masum Filistin halkının üzerine bomba atarak saldırmış, 61 şehit ve binlerce yaralının hayatına sebep olmuştur. Bu durum kabul edilemez. İsraili lanetliyor, Filistin halkının yanında olduğumuzu beyan ederim. Yaptığımız bu etkinliği kültür edebiyat kulübümüz aracılığıyla gerçekleştiriyoruz. Duyarlılığından dolayı edebiyat öğretmenimiz Metin Kürümoğlu'na teşekkür ediyor; şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum."dedi.

ZALİMLER İÇİN YAŞASIN CEHENNEM

                  Kültür Edebiyat Kulübü öğretmeni A.Metin Kürümoğlu da ;" Yıllardır süren bu zulüm ortamı en son gerçekleşen katliamla yeni bir boyut kazanmıştır. Bu insanlık dışı durumu kınıyoruz. Şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum. Öğrencilerime duyarlılıklarından ötürü teşekkür ediyorum. Millet olarak mazlumların yanında olan milletimiz, geçmişte olduğu gibi Filistinli kardeşlerimizin yanında olmaya devam edecektir. Zalimler için yaşasın cehennem." dedi.

                 Program sonrası okul öğrencileri Özge Kahveci, Yağmur Demir, Gamze Kurt ve Hilal Aslanhan'ın hazırladıkları Kudüs Panosu öğrencilerin izlenimine sunuldu.

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.


SabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

Deva Eczanesi

Süleymaniye Mah. Gönülaçan Sok. No: 5/B

Telefon:711 9111

Nöbet Saati:18:30-08:30

Çınaraltı Eczanesi

Süleymaniye Mah. Destan Sok. Özel Aritmi Hast. Acil Karşısı

Telefon:715 1092

Nöbet Saati:18:30-01:00