Okula turnikeli güvenlik sistemi

25 Aralık 2017 / Pazartesi 19:42:08

İstaş Kentaş Ortaokulu’nda, yapılan düzenlemeler sonucunda turnikeli güvenlik sistemi hizmete girdi.

Okul girişinde, toplamda 6 adet olan turnike sayısı 1060 öğrencinin giriş ve çıkışlarının kısa sürede yapılmasına da imkan sağladı. Turnikeli güvenlik sisteminin  yapım giderlerinin tamamı İstaş Kentaş Ortaokulu velileri tarafından karşılandı.

Düzenleme ile ilgili açıklama yapan Okul Müdürü Orhan Erdoğan şunları söyledi:

“ Okulunuzun giriş kapısı, ziyarette bulunanlar da dahil herkesin ilk göz attığı yerdir. Okul girişlerinde kontrollü geçiş yapılması; caydırıcılık  sağlamak, güvenlik zafiyetine yol açmamak, izinsiz geçişleri önlemek  gibi bir dizi avantajı beraberinde getirmektedir.

Turnike üzerinde,  çift tarafta bulunan okuyucular sayesinde öğrenciler girişte ve çıkışta kartlarını okutmak suretiyle geçiş yapmaktadırlar.

Kartını okutan öğrencinin resmi ve kimlik bilgileri güvenlik görevlisinin kontrol edebileceği monitörlere yansımaktadır.

Monitörler kontrol amacıyla kullanıldığı gibi geçiş yapan öğrencinin, geçişe engel  teşkil edecek herhangi bir durumu varsa bilgilendirme de yapabilmektedir

Sistem belirli bir saatte okula girmesi gerektiği halde girişini yapmamış öğrencilerin tespitini otomatik yapar ve velilerine SMS ile bildirimde bulunabilir.

Okula geç kalan öğrencilerin velilerine, okula geldikleri anda  SMS ile haber verebilir, öğrencisinin okula geçte olsa ulaştığını bildirebilirsiniz.

Veliler öğrencilerinin okula sağ salim ulaşıp ulaşmadığı ile ilgili bilgiye anında sahip olacağından, olası bir sıkıntılı durumda velinin durumdan en kısa sürede haberdar edilmesi mümkün olmaktadır.

Gelmeyen öğrencinin veli etkileşimli takibinin yapılması, devamsızlık yüzdelerine de olumlu yönde etki etmektedir.”

OKUL ÖĞRENCİSİ OLMAYAN İÇERİ GİREMEZ

 

“Her öğrencinin ders bitiş saatine göre, ya da servisle gidip gitmemesine göre çıkış saatlerine izin verilir. Öğrencinin Salı günü dersi 17:00 de, Çarşamba günü 17:50 de bitiyor olabilir.

Bunu ne bir güvenlik görevlisi ne de bir öğretmen tüm öğrenciler için ezbere bilemez, ama sistem unutmaz.

Okulumuzdan farklı saatlerde çıkan öğrenci gruplarınıza özel çıkış kontrolleri sağlayarak, dersi bitmeyen öğrencinin okuldan çıkmasını engelleyebilir, kapıdan kaçak çıkışları tek hamlede kesebiliriz. İzin alıp erken çıkan öğrenciler olması durumunda bu durum velilerine SMS yoluyla bildirilmektedir.”

MERKEZİMİZDE İNSAN VAR

Okul Müdürü Orhan Erdoğan;

 ’’İstaş Kentaş ortaokulu olarak eğitimin merkezine insanı alan bir misyonu üstleniyoruz. Önce İnsan misyonumuzun bir gereği olarak okul  güvenliğini önemsiyoruz.

Öğrencilerimizin daha güvenli bir okulda eğitim görmelerini sağlamak ayrıca onların devam devamsızlık takiplerini en kısa zamanda velilerle paylaşmak için böyle bir sistemi okulumuzda gerçekleştirdik.

Bu sistem için öncelikle bütün velilerimizin görüş ve desteklerini aldık. Velilerimizin maddi ve manevi destekleriyle sistemi okula kazandırdık.Bu sistemin kurulmasında desteği olan başta bütün velilerimize teşekkür ederim.

Ayrıca Balyoz madencilikten Serdal ÖZKAN’a Koca İnşaattan Kerem KOCA’ya Müdür yardımcımız Esin Gürsoy ERAYDIN’a, idareci ve öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ederim.” Dedi.

 

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.


SabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

Deva Eczanesi

Süleymaniye Mah. Gönülaçan Sok. No: 5/B

Telefon:711 9111

Nöbet Saati:18:30-08:30

Çınaraltı Eczanesi

Süleymaniye Mah. Destan Sok. Özel Aritmi Hast. Acil Karşısı

Telefon:715 1092

Nöbet Saati:18:30-01:00