Ölümüne bahşiş!

10 Ekim 2018 / Çarçamba 17:22:30

Düğün konvoylarının yolunu gözleyen çocuklar, gelin arabasından para alabilmek için hayatlarını tehlikeye atıyor. Gelin arabasını görür görmez koşmaya başlayan çocuklar, trafiğe aldırmadan arabanın önünü kesmek için büyük uğraş veriyor. Bu görüntüler kent genelinde hafta sonları yaşanırken; çocuklar düğün salonlarının çevresini mesken tutuyor.

Düğünlerin artmasını fırsat bilen çocuklar, düğün salonlarının önünde bir araya gelerek gelin arabalarının etrafını sarıyor. Özellikle hafta sonları şehir merkezini ablukaya alan çocuklar, düğün araçlarının ardından yüzlerce metre koşarak bahşiş almaya çalışıyor.

Düğün araçlarından bahşiş almaya çalışan çocuklar, her yolu deniyor. Yollardaki araçlardan korkmadan gelin arabasının arkasından yüzlerce metre koşan çocuklar, düğün konvoyundan atılacak zarflar için büyük mücadele veriyor.

KAZAYA SEBEP OLACAKLAR

Gelin arabasının hareket etmesiyle başlayan koşuşturmaca, tehlikenin boyutlarını da gözler önüne seriyor. Araçların hızına aldırmayan çocuklar, zarf kapabilmek için arabanın üstüne biniyor, aracın camlarına asılıyor. Araçların arasında koşarken ezilme tehlikesi atlatan çocuklar, buna aldırış etmeden alacakları bahşişin peşine düşüyor. Yaşları 8 ila 15 arasında değişen onlarca çocuk, her gün aynı görüntüleri sahneliyor.

Düğün salonları önünde ve kavşaklarda gerekli önlem alınmamasından dolayı sıkça yaşanan bu olaylarda çocuklar çoğu zaman durmayan arabaların altında ezilme tehlikesi atlatıyor. Vatandaşlar, yetkililerin ve çocuk sahibi ailelerin bu konuda daha duyarlı olmalarını istiyor.

 

 

 

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.


SabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

Deva Eczanesi

Süleymaniye Mah. Gönülaçan Sok. No: 5/B

Telefon:711 9111

Nöbet Saati:18:30-08:30

Çınaraltı Eczanesi

Süleymaniye Mah. Destan Sok. Özel Aritmi Hast. Acil Karşısı

Telefon:715 1092

Nöbet Saati:18:30-01:00