Örnek bir hastanemiz var

03 Ekim 2018 / Çarçamba 15:58:32

‘Yaşayan ve Yaşatan Hastane’ sloganıyla hizmet veren İnegöl Devlet Hastanesi, ulusal çapta büyük bir başarıya daha imza attı.

Bursa İl Sağlık Müdürlüğü, Anne bebek sağlığı çalışmaları kapsamında belirlenen kriterleri yerine getiren hastanelere ‘Bebek Dostu’ sertifikalarını takdim etti. Yeni Doğan Yoğun Bakım Ünitesiyle ‘Bebek Dostu Hastane’ unvanına kavuşarak Türkiye’nin bu alandaki en elit 22 hastanesi arasına giren İnegöl Devlet Hastanesi de sertifika alan hastaneler arasında yerini aldı.

EN ELİT 22 HASTANE ARASINA GİRDİ

Devlet Hastanesi yöneticisi Hayrettin Göçmen yaptığı açıklamada;

“Sağlık Bakanlığımızın uluslararası nitelikteki tüm kriterlerini özenle yerine getirip yapılan değerlendirmede üstün başarı gösteren hastanemizin Yeni Doğan Yoğun Bakım Ünitesi ‘Bebek Dostu Hastane’ unvanına kavuşarak Türkiye’nin bu alandaki en elit 22 Hastanesi arasına girdi. Bize de bu sertifikayı İl Sağlık Müdürümüz Sayın Dr. Özcan Akan’ın elinden almak düştü. Bu onura bizi layık gören Bakanlığımıza ve Müdürlüğümüze, çalışmalarımıza koşulsuz destek sağlayan büyüklerimize, bu belgenin gerçek sahibi olan tüm çalışma arkadaşlarıma sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Yeni unvanlar ve yeni belgeler de tekrar görüşmek üzere” diye konuştu.

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.


SabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

Deva Eczanesi

Süleymaniye Mah. Gönülaçan Sok. No: 5/B

Telefon:711 9111

Nöbet Saati:18:30-08:30

Çınaraltı Eczanesi

Süleymaniye Mah. Destan Sok. Özel Aritmi Hast. Acil Karşısı

Telefon:715 1092

Nöbet Saati:18:30-01:00