Örnek veliler

10 Haziran 2017 / Cumartesi 16:55:03

8 yıl önce kendi imkanları ile okullarını yaptıran Dipsizgöl Mahallesi sakinleri, okulun ihtiyaçlarını da yine el birliğiyle gideriyor.

8 DERSLİKLİ OKUL
Dipsizgöl'de 1954 yılında yapılan mevcut okul binasının yetersiz kalmasının ardından mahalle sakinleri, 2009'da İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yeni okul talep ettiler. Bu talep kaba inşaatı kendileri tarafından yaptırılması koşuluyla kabul edildi. Bunun üzerine mahalle sakinleri okulu yapmaya karar verdi. Dipsizgöllüler, Bursa Valiliği tarafından 25 Temmuz 2009'da imzalanan protokolün ardından 8 derslikli okul için kendi aralarında para toplayarak; inşaata başladı.


2010’DA EĞİTİM BAŞLADI
İnşaatın temelinde 350 kişi, 125 traktör desteğiyle çalıştı. Okulun temeli Ekim 2009’da atılırken; kabası da 20 günde bitti.  2010-2011 eğitim-öğretim döneminde de Dipsizgöl İlk ve Ortaokulu olarak kapılarını öğrencilerine açtı.
OKULA DESTEĞİMİZ HİÇ BİTMEDİ
Mahalle sakinleri kendi imkanları ile yaptırdıkları okullarına desteklerini sürdürüyorlar. Muhtar Selami Şen, yaptığı açıklamada, mahalle sakinlerinin okullarına verdikleri önemin 8 yıldır devam ettiğini söyledi. Şen, okulun mahalle sakinlerinin büyük bir dayanışması sonucu yapıldığını da kaydederek; "Arsa bağışında bulunanlar, parasal olarak yardımda bulunanlar oldu. Yine traktörüyle gelen, çimentosunu, kumunu getiren, kamyonunu yönlendiren herkesin burada emeği var. 2009 yılında neysek 2017'de de aynıyız. Okula desteğimiz hiç bitmedi. Köylümüzün vatandaşlarımızın desteği sürüyor" dedi.
Çatıyı yaptırdılar duvarları boyattılar
ÖZEL OKUL GİBİ
Şen, geçen yıl aşırı kar yağışları sonrası deforme olan çatıyı onardıklarını, boyacı tutarak tüm okulu boyattıklarını aktardı. Şen şöyle devam etti: “Daha nezih bir ortam oldu. Köylümüz desteğini hiç esirgemiyor. Şu anda 110 öğrenci okuyor. Tam bir özel okul statüsünde. Sınıflarımız gayet nezih. Yani bir özel okulu aratmayacak şekilde eğitim ve öğretime devam ediyor" 


ÇOCUKLARINA SAHİP ÇIKIYORLAR
Okul Müdürü Fevzi Yıldırım ise okullarının ilçe genelinde başarısının yüksek olduğunu; geçen yıl hem birinci hem ikinci dönem genel ortalamada ilçe birincisi olduklarını aktararak; "Okulumuzda 44 ortaokul öğrencisi varken bunların 3'ü burslu. Başarılı öğrenci sayısı çok fazla. Okulumuzda sosyal, kültürel etkinlik yoğun oluyor. Başarıda mahalle sakinlerimizin de büyük etkisi var. Çünkü okullarına gerçekten sahip çıkıyorlar. Son 2,5 yılda buraya yaklaşık 100 bin liranın üzerinde para harcandı. Bir sloganımız var, 'Dipsizgöl çatısı altında olmak bir ayrıcalıktır' diye. Biz bunu burada yaşıyoruz. Destek olan herkese teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

 

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.

EĞİTİMSabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

Deva Eczanesi

Süleymaniye Mah. Gönülaçan Sok. No: 5/B

Telefon:711 9111

Nöbet Saati:18:30-08:30

Çınaraltı Eczanesi

Süleymaniye Mah. Destan Sok. Özel Aritmi Hast. Acil Karşısı

Telefon:715 1092

Nöbet Saati:18:30-01:00