Otomobil İnegöl’de üretilsin

18 Haziran 2017 / Pazar 14:36:54

Bursa'nın genç sivil toplum kuruluşlarından olan Batı Trakya Yönetici ve Sanayici İşadamları Derneği (BATISİAD), yerli otomobilin İnegöl’de üretilmesi fikrini desteklediklerini ifade etti.

İNEGÖL’DE ÜRETİLSİN DEMİŞTİ
Geçtiğimiz günlerde, İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO), yerli otomobilin üretim yeri için İnegöl’ü adres göstermişti.
 İTSO kapsamlı bir raporla TOBB’a başvuru yapmaya hazırlanıyor. İTSO’ya bir destek de BATISİAD’dan geldi. 
YERLİ OTOMOBİL ÜRETİMİNİN BAŞKENTİ OLSUN
Bursa'nın genç sivil toplum kuruluşlarından olan Batı Trakya Yönetici ve Sanayici İşadamları Derneği (BATISİAD)’ın iftar programında konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Er, yerli otomobil konusunda İnegöl'ün TOBB'a başvurarak, üretimin İnegöl'de yapılmasının talep edildiğini hatırlatarak;
 "Hepimiz farklı markalarda araçlar kullanıyoruz. Lakin bir yerli markamız yok, olmadı, olamadı. Bugün ortam müsait. Cumhurbaşkanımızın TOBB'da yaptığı çağrı çok yerinde idi. Biz Devrim'i yaptığımızda Güney Kore'nin hiçbir şeyi yoktu. 
Şimdi kaç tane markası var? İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası'nın, yerli otomobilin İnegöl'de yapılmasına ilişkin bir takım girişimleri var. 
İnşallah Türkiye'nin yerli otomobili üretimin başkenti Bursa'da yapılacaktır. Bu noktada bizler de elini taşın altına koyanların destekçisiyiz. Araç üretilsin bu aracı ilk alanlardan birisi ben olurum. İnşallah bunu yakın zamanda göreceğiz" dedi.

 

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.

EKONOMİSabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

Deva Eczanesi

Süleymaniye Mah. Gönülaçan Sok. No: 5/B

Telefon:711 9111

Nöbet Saati:18:30-08:30

Çınaraltı Eczanesi

Süleymaniye Mah. Destan Sok. Özel Aritmi Hast. Acil Karşısı

Telefon:715 1092

Nöbet Saati:18:30-01:00