Oylat tadilatta

15 Haziran 2017 / Perşembe 18:21:38

Oylat A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Ramazan ayında Oylat’taki otellerde ve SUGESAM’da başlayan tadilat ve yenileme çalışmalarını yerinde inceledi. Aktaş, çalışmalar için 1 milyon TL harcandığını söyledi.

Oylat A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Oylat’ta yapılan çalışmalar ile ilgili yetkililerden bilgi aldı.

Aktaş, basın mensuplarına yaptığı açıklamada;

 “İnegöl’ün sembolü olan Oylat Kaplıcalarında hummalı çalışmalarımız var. Daha önce aldığımız karar doğrultusunda Ramazan ayında konaklaması düşük olmasından dolayı restorasyon çalışmaları başlattık.

Çağlayan Otel dış cephe giydirmeleri, mantolama çalışmaları, köylü pazarı çevre düzenlemeleri, park düzenlemesi devam ediyor” dedi.

KIRIP TEKRAR YAPMIYORUZ

SUGESAM (Su İle Gelen Sağlık Merkezi)’ndeki eksik ve aksaklıkların giderilmekte olduğunu kaydeden Aktaş, “SUGESAM 1 milyon 900 bin TL’ye mal olmuş, bunun 250 bin TL’si BEBKA’dan alınmış bir merkez.

BEBKA bu ve benzeri projelere eğer şehre faydalı olduğunu düşünürse eğer vizyon proje olduğunu düşünürse maddi katkıda bulunuyor.

 Biz açılışı BEBKA’dan 250 bin TL’lik desteği alabilmek için havalandırma ile alakalı gerekli çalışmayı yapmadan o şekilde bırakmıştık.

Bir şeyleri kırıp tekrar yapmıyoruz. Sadece ilave bir çalışma yapıyoruz. Burada bir kayıp söz konusu değil. Aynı havalandırma işlemi Çağlayan Otelde de yapılıyor” dedi.

MALİYETİ 1 MİLYON TL

Oylat’ta yapılan tüm tadilat çalışmaların maliyetini 1 milyon TL olarak açıklayan Aktaş,

“Bir senede Oylat’ta 170 bin kişi kalmış. Burası 7/24’ü yaşayan bir yer. Burada devamlı hayat var. İnsanlar buraya tatil yapmaya, rahat etmeye geliyorlar. Dolayısıyla o insanları rahat ettirebilmek içinde devamlı güncelleme yaparak eksik ve aksaklıkları gidermemiz gerekiyor.

Geçen sene de Çağlayan otelimizin içinde iyileştirme yapmıştık. Gerçekten 5 yıldızlı otel oldu. Her sene yaptığımız çalışmalarla müşteri sayımız ve ciromuz artıyor.

 Oylat İnegöl’e köfte, tarım ürünleri, mobilya gibi bir değer olarak hizmet etmeye devam ediyor. Her ne kadar çok sık gelmesek de Oylat İnegöl’ün bir değeridir” şeklinde konuştu.

OYLAT’A YENİ CAMİ

Cami projesinden de bahseden Başkan Aktaş:

 “Biz caminin olduğu alanı da açmak istiyoruz. Onunla alakalı projelendirmelerimizi bitirdik. İnşallah yeni uğraş konumuz cami ve cami civarındaki müştemilat ile ilgili olacak. Meydanı mümkün olduğu kadar açmaya büyütmeye çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

OTELLER RESTORE EDİLİYOR

Büyükşehir tarafından yapılan çalışmalara da değinen Aktaş, şöyle devam etti: “Orman Bakanlığı Oylat girişindeki otelleri Büyükşehir Belediyemize tahsis etti. Büyükşehir de biraz gecikmeli gitse de girişteki iki otelin restorasyon çalışmaları yapılıyor.

 BUSKİ marifetiyle bir altyapı çalışması da var. Olası sel olaylarının önüne geçmek için bu çalışma.

Bunlar bir ay içerisinde toparlandığında mükemmel bir görüntü ortaya çıkacak. Oylat A.Ş’nin yaptığı çalışmalar bütün Oylat’a fayda sağlayacaktır”

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.

GÜNCELSabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

Deva Eczanesi

Süleymaniye Mah. Gönülaçan Sok. No: 5/B

Telefon:711 9111

Nöbet Saati:18:30-08:30

Çınaraltı Eczanesi

Süleymaniye Mah. Destan Sok. Özel Aritmi Hast. Acil Karşısı

Telefon:715 1092

Nöbet Saati:18:30-01:00