Sabah namazını Görmez kıldırdı

12 Mayıs 2017 / Cuma 18:50:00

Bursa'yı ziyaret eden Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, tarihi Emir Sultan Camii'nde sabah namazını kıldırdı.

BursaDiyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen 'Sabah namazı buluşmaları' çerçevesinde Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Emir Sultan Camii'nde vatandaşlarla bir araya geldi. Sabah namazını kıldıran Görmez daha sonra vatandaşlara vaaz verdi. Diyanet İşleri Başkanı Görmez, sabah namazını cemaatle kılmanın önemini belirterek, 
"Peygamber Efendimiz bir hadisi şerifinde, 'Eğer siz sabah namazını bu şekilde cemaatle kılmanın faziletini bilseydiniz ve gücünüz yetmeseydi sürünerek gelirdiniz' buyuruyor. Cenabı Hak bize güç kuvvet vermiş, gücümüzle kuvvetimizle gelebiliyoruz. Hayatımızın son demine kadar gelebilmeyi, onun huzurunda durabilmeyi Cenabı Hak bizlere nasip etsin" dedi.
  Emir Sultan Camii'nin kalabalık genç cemaati karşısında mutlu olan Görmez, "Bu ne büyük bir şereftir. Bu ne büyük bir güzelliktir. Tabiatla, doğayla beraber uyanıyorsunuz, onun huzurunda, divanında duruyorsunuz. Kendinizi hiçbir zaman bu nimetten mahrum bırakmayın. " diye konuştu.Namaz çıkışı vatandaşlarla tokalaşan Görmez, çocuklarla yakından ilgilendikten sonra Emir Sultan Camii'nden ayrıldı.

 

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.

İNANÇSabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

ŞAFAK ECZANESİ

Süleymaniye Mahallesi, Park Cd. 68/A, 16400 İnegöl/Bursa

Telefon:+90 713 43 07

Nöbet Saati:

BURCU ECZANESİ

TURGUTALP MAH. MİMAR SİNAN CAD. NO:52 / İNEGÖL

Telefon:02247138993

Nöbet Saati: