Şampiyon dağcıları ödüllendirdi

05 Ocak 2018 / Cuma 18:29:46

Belediye Başkanı Alper Taban, katıldıkları müsabakalarda dereceler elde ederek İnegöl’e şampiyonluk getiren Belediyespor’un küçük dağcılarını misafir etti. Başkan Taban başarılı sporcuları tebrik ederek ödüllendirdi.

24 Aralık 2017 tarihinde Dağcılık Federasyonu Bursa İl Temsilciliği tarafından düzenlenen Spor Tırmanış İl Şampiyonası’na 27 sporcu ile katılım gösteren İnegöl Belediyespor Dağcılık Branşı; 3 altın, 2 gümüş, 4 bronz madalya ve bir 5’incilik alarak en fazla madalya alan kulüp oldu.

Turuncu Lacivertli temsilcimiz, şampiyonada kulüpler sıralamasında 1’inci olurken, bu başarı Belediye Başkanı Alper Taban tarafından da ödüllendirildi.

 

DOĞUMDAN ÖLÜME BELEDİYECİLİK

Başkan Taban, şampiyonada ferdi sıralamalarda dereceye giren 10 sporcuyu antrenörleri ile birlikte Belediye Encümen Salonunda ağırladı. Burada sporcularla bir araya gelip sohbet eden Taban, bir kez daha kendilerini tebrik ederek başarılarının devamını diledi. Buluşma sırasında bir açıklama da yapan Alper Taban,

 “Yavrularımızı almış oldukları başarı karşısında ödüllendirelim, tebrik edelim ve kutlayalım istedik. İnegöl Belediyesi her alanda çalışmalarına devam ediyor. 8 Kasım 2017 tarihinde yaşanan değişimden sonra bizler göreve geldik. Devlette devamlılık esastır. İşler bir bir yürüyecek. Biz de bunları daha iyi daha işler hale nasıl getiririz, daha verimli hale nasıl getiririz bunun mücadelesini veriyoruz. Tabi belediyecilik demek sadece ulaşımı sağlamak, alt yapı ve üst yapı faaliyetlerini sürdürmek anlamına gelmiyor.

 Biz şehirde yaşayan tüm kesimlerin aslında doğumdan ölüme kadar olan süreçte her anında belediye olarak varız. Kişilerin kişisel gelişimlerine katkı koyabilmek adına yeri geliyor meslek edindirme kursları açıyoruz veya kültürel ve sanatsal etkinliklerde bulunuyoruz. Bunlardan şehrimizde yaşayan pek çok vatandaşımız istifade ediyor. Bu hizmetleri vatandaşımızın ayağına getirmiş oluyoruz. Yine sporsal anlamda da gerçekten çok güçlü bir yapıya sahibiz” dedi.

 

“ELDE ETTİKLERİ BAŞARILAR VE ÖZGÜVEN HER ŞEYİN ÜZERİNDE”

Belediyespor bünyesi altında pek çok branşta hizmet verildiğini ifade eden Alper Taban;

 “Burada dağcılık branşıyla ilgili bugün toplandık. Öğrencilerimiz çeşitli müsabakalara katıldılar. Buralarda elde edilen başarılar var. Yavrularımız kendilerini fiziki anlamda yetiştiriyor, geliştiriyor. Belki içlerinden yarın öbür gün bu sporu ilerleterek meslek haline dönüştüren yavrularımız çıkacaktır.

Belki kazanç kapısı olacaktır kendileri için. Ama hiçbir şey olmasa bile elde ettikleri başarılar, özgüven bana göre her şeyin üzerindedir. Çünkü hayat sadece ders çalışmaktan ibaret değildir. Yeri gelecek farklı faaliyetlerde de bulunacağız. Ben inanıyorum ki çocuklarımız kişisel gelişimlerini de bir anlamda burada tamamlamış oluyor. Ben hocalarımızı da ayrıca kutluyorum” diye konuştu.

Başkan Taban, İnegöl’ün genç nüfusuyla geleceğe dair çok ciddi olumlu sinyaller verdiğini de vurguladığı açıklamasını; “İnşallah gelecekte her birini en güzel yerlerde görmek bizleri de ziyadesi ile mutlu edecek” sözleriyle noktaladı. Açıklama sonrası Alper Taban, tüm sporculara kol saati hediye etti.

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.

SPORSabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

Deva Eczanesi

Süleymaniye Mah. Gönülaçan Sok. No: 5/B

Telefon:711 9111

Nöbet Saati:18:30-08:30

Çınaraltı Eczanesi

Süleymaniye Mah. Destan Sok. Özel Aritmi Hast. Acil Karşısı

Telefon:715 1092

Nöbet Saati:18:30-01:00