Satrançta yarıştılar

15 Mayıs 2018 / Salı 18:22:53

Öğrenciler arasında düzenlenen Satranç Turnuvasının şampiyonları belli oldu. 1062 müsabakanın oynandığı turnuvada dereceye giren öğrenci ve okullar ödüllendirildi.

3’ÜNCÜ SATRANÇ TURNUVASI

Halk Eğitim Merkezi Koordinatörlüğü’nde, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü'nün ortaklaşa düzenlemiş olduğu 3’üncü Satranç Turnuvası düzenlenen ödül töreniyle sona erdi.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Bilican yaptığı açıklamada;

“Öğrencilerimiz okullarımızda aldıkları eğitimlerle akademik anlamda kendilerini geliştirirken sosyal ve kültürel yönden de kendilerini geliştirmeleri amacıyla eğitim öğretim başında yaptığımız Müdürler Kurulu’nda aldığımız karar doğrultusunda okullarımızda bir takım sosyal- kültürel faaliyetler ve yarışmalar düzenlemekteyiz.”

 

“Bu tür faaliyetleri yaparken amacımız öğrencilerimizi soysa-kültürel anlamda kendilerine güvenen, takım ruhuna sahip bireyler olarak yetişmelerini sağlamaktayız.

 İşte bugün ödül törenini yaptığımız satranç yarışmaları da öğrencilerimizin süratli, doğru ve çabuk düşünebilmeye yardımcı olması, olaylara doğru yorumlarla yaklaşabilme yeteneklerini geliştirmesini sağlaması amacıyla yaptığımız yarışmalardan biridir.”

 

357 ÖĞRENCİ YARIŞTI

“Yapılan yarışmalarda lise, ortaokul 7-8, ortaokul 5-6, ilkokul 3-4, ilkokul 1-2 ve okul öncesi sınıflarımızdan oluşan 6 kategori halinde 357 öğrencimiz toplam 1062 müsabaka gerçekleştirdi. Müsabakalarda sporcularımız bireysel olarak yarışıp dereceye girmeye çalışırken topladıkları puanlarla da okullarının başarısı için ter döktüler. “

 

“Lise kategorisinde 18 okulumuzdan 54 öğrencimiz mücadele etti. Yarışmaya katılan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Okul öncesi 5-6 yaş kategorimizde ise 14 okuldan 51 öğrencimiz mücadele etti ve hepsi şampiyon oldu” dedi.

 

Konuşmanın ardından dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler ve madalyalar verildi.

 

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.


SabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

Deva Eczanesi

Süleymaniye Mah. Gönülaçan Sok. No: 5/B

Telefon:711 9111

Nöbet Saati:18:30-08:30

Çınaraltı Eczanesi

Süleymaniye Mah. Destan Sok. Özel Aritmi Hast. Acil Karşısı

Telefon:715 1092

Nöbet Saati:18:30-01:00