Şeker fabrikası hamlesi

27 Aralık 2016 / Salı 17:20:46

İnegöl çiftçisi için büyük önem taşıyan Susurluk Şeker Fabrikası’nın, tekrar faaliyete geçirilmesi yönünde adımlar atılmaya devam ediliyor.

SUSURLUK ŞEKER FABRİKASI AÇILSIN
Bursa ve Balıkesir yöresinden belediye başkanları, ziraat odası başkanları, AK Parti ilçe başkanları ile bölge çiftçileri tarafından başlatılan ortak girişimler, Susurluk Şeker Fabrikasına yeni bir ivme kazandırdı. 
ORTAK PLATFORM HAREKETE GEÇTİ
Susurluk Şeker Fabrikası’nın, tekrar faaliyete geçirilmesi adına oluşturulan bölge dinamiklerinin yer aldığı ortak platform Susurluk’ta gerçekleştirildi. Toplantıya, İnegöl’den Belediye Başkan Yardımcısı Eşref Yiğit ile Ziraat Odası Başkanı Sezai Çelik katılım gösterdi. 
ÇİTÇİ İÇİN HAYATİ ÖNEMİ VAR
Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, Türkiye'deki tarımın en önde gelen ilçelerinden olan Karacabey, Mustafakemalpaşa, Yenişehir ve İnegöl’ün yanı sıra, Balıkesir ve Susurluk çiftçileri açısından da hayati öneme sahip Susurluk Şeker Fabrikası’nın tekrar faaliyete geçirilme çalışmaları tüm hızıyla devam ettiğini söyledi. 
ÖNEMLİ GELİR KAYNAĞI
Pancar üretiminin İnegöl’de çiftçinin önemli gelir kaynaklarından biri olduğunu vurgulayan Ziraat Odası Başkanı Sezai Çelik, “İnegöl ve Yenişehir olarak bizler Susurluk Şeker Fabrikası’nın tekrar ve acil olmak üzere üretime geçmesini talep ediyoruz” dedi.

 

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.

EKONOMİSabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

Deva Eczanesi

Süleymaniye Mah. Gönülaçan Sok. No: 5/B

Telefon:711 9111

Nöbet Saati:18:30-08:30

Çınaraltı Eczanesi

Süleymaniye Mah. Destan Sok. Özel Aritmi Hast. Acil Karşısı

Telefon:715 1092

Nöbet Saati:18:30-01:00