Semazenleri sergilediler

28 Aralık 2016 / Çarçamba 17:35:15

Kosova Eğitim Kurumları’nda, Mevlana Haftası etkinlikleri kapsamında, birbirinden renkli 200 adet semazen yapıldı. Yapılan semazenlerden 100 tanesi okulda sergilendi.


ÖZEL BİR SERGİ
Görsel Sanatlar Öğretmeni Serkan Göçer, bu serginin bu yıl açtıkları 7. etkinlik sergisi olmasına rağmen kendileri için özel olduğunu belirtti. 
Kalın keçelerden yapılan semazenlerde çocuklara önce görsel öğeler gösterildiğini, daha sonra öğrencilere semazenlik ve sufiliğin tarihçesi ve Hz. Mevlana ile ilişkisi anlatıldığını belirtti. Tüm bunlardan sonra etkinliğin bitirildiğini aktardı.
MEVLANA İŞLENDİ
Kosova Eğitim Kurumları Okul Müdürü Erol Baştürk ise, Mevlana Haftası kapsamında sadece görsel sanatlar dersinde çalışmaların yapılmadığını, sınıflarda da öğrencilere Mevlana’nın hoşgörüsü, sözleri ve 7 öğüdünün aktarıldığını, yorumlandığını ve sunumunun yapıldığını belirtti. 
Mevlana’nın tüm özellikleri ile aktarılmaya çalışıldığını ifade eden Baştürk, Mevlana ile ilgili şiir ve mektup yarışmalarının da düzenlediğini bu sayede çocukların kendi zihinlerinde yer eden Mevlana ile tanışmalarını amaçladıklarını aktardı. 
Kurum olarak tarihimizde yer etmiş Mevlana gibi değerli kişilere çok önem verdiklerini belirten Baştürk, ilerleyen zamanlarda da buna benzer etkinliklerin süreceğini aktardı.

 

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.

KÜLTÜR & SANATSabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

ŞAFAK ECZANESİ

Süleymaniye Mahallesi, Park Cd. 68/A, 16400 İnegöl/Bursa

Telefon:+90 713 43 07

Nöbet Saati:

BURCU ECZANESİ

TURGUTALP MAH. MİMAR SİNAN CAD. NO:52 / İNEGÖL

Telefon:02247138993

Nöbet Saati: