Sevgili değil sömürme günü

13 Şubat 2018 / Salı 18:07:49

Saadet Partisi İlçe Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Furkan Sütçü, 14 Şubat Sevgililer gününün iç yüzünü gündeme taşıyarak bu konuda bir basın açıklaması yayımladı. Sütçü, 14 Şubat’ın kökeninin bir rahibin öldürülmesi olayına dayandığını açıkladı.

Saadet Partisi İlçe Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Furkan Sütçü, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Kapitalizm ve Emperyalizmin sömürü aracı olarak gördüğü sözde günlerden biri ile yine bugün karşı karşıyayız. TV reklamlarında, mağaza vitrinlerinde, sosyal medyada bir “Sevgililer (!) günü” çılgınlığı almış başını gitmektedir. Saadet Partisi olarak bizler “Önce Ahlak ve Maneviyat” ilkemiz gereği, Peygamber efendimizin “Bir yanlış gördüğünüzde elinizle, gücünüz yetmiyorsa dilinizle düzeltiniz. Buna da gücünüz yetmiyorsa kalbinizle buğuz ediniz” emri gereğince bu basın açıklamasını sizlerle paylaşıyoruz. Bizler icraat makamında olmadığımız şu zamanda icraat makamındakilere ve tüm halkımıza bir kez daha Hakkı tavsiye ederek şu hususları belirtmek istiyoruz:

BİR HRİSTİYAN ADETİ

Sevgililer (!) günü diye adlandırılan bu rezillik, bir bozulmuş Hristiyan bayramıdır.Roma Katolik kilisesinin anlayışına bağlı Hristiyanlar için tahrif edilerek sonradan sözde kutsal bir gün ilan edilmiştir de diyebiliriz.Her yıl ülkemiz de de yediden yetmişe fütursuzca kutlanan bugünün geçmişinde şu gerçekler yatmaktadır:

Sevgiler (!) Günü'nün kökü M.Ö 200 lü yıllara dayanmakla, tarihi bilgilere göre Roma imparatoru 2.Claudius büyük bir ordu kurmak ister.İmparator askerlerin orduya katıldıktan sonra ailelerini düşünmemeleri ve savaşa daha iyi adapte olmaları açısından evlenmelerini yasaklar.Aynı dönemlerde imparatorun bu yasasına karşı çıkan ve gençleri buluşturan rahip Valentine genç aşıkların (!) dostu olur. Daha sonra imparator rahibi hapse attırır ve çeşitli nedenlerden dolayı imparator rahibi 14 şubat günü öldürür. Bundan böyle sapkın rahip Valentine'yi anmak için gayrimeşru sevgililer tarafından her 14 şubat günü kutlanır.

ÖLÇÜMÜZ KURAN VE SÜNNET

Biz Elhamdülillah Müslüman bir milletiz ve ilk başta bu iş,İslami ölçülere göre ne kadar doğru diye kendimize sormalıyız. İslam akaidinde Müslümanların;İslam dışı diğer bayram ve özel günleri kutlaması,bunlara iştirak etmesi  Allah’ın bize emrettiklerini yalanlayan,emir ve yasaklarına uymayan düşüncelerin fiiliyata dönüştürmelerine destek vermeleri caiz olmayıp aynı zamanda küfre destek olmayı da ifade eder. Gayrimeşru ilişkilerin,zinanındesteklenildiği,bir papazın ölümünün anıldığı bir günü Müslüman bir insan olarak kutlamak hangi vicdana sığar diye kendimize sormalıyız.

TÜKETİM  VE İSRAF İÇİN BİR BAHANE

Sevgililer günü aynı zamanda israfın kol gezdiği,ihtiyaç karşılığı olmayan tüketimin hat safhaya ulaştığı bir gündür. Kapitalizmin tüketim çılgınlığına ilişkin birçok oyunu vardır bunlardan birtanesi ise bu tarz günlerle insanları meşgul edip cebindeki paraya ortak olmaktır. Bu tür özel günler kapitalizmin insanları sömürmek için hayat yolu üzerine kurdukları tuzaktan başka bir şey değildir. “Hediye alacaksın, kapitalizmin cebine para akıtacaksın,yemeğe gideceksin, kapitalizme destek vereceksin.” Mesele budur.

BATIYA ÖZENMEYELİM

Müslümanlar üzerinde oynanan oyunlar bitmeyecek, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da devam edecektir.Müslümanlar olarak bizlerin aklı başında ve uyanık olması gerekmektedir.Amacımızı ve hedefimizi bu tarz oyunlarla saptırmak isteyenlere feraset sahibi bir insan olarak gereken cevabı vermemiz gerekmektedir.Müslüman kişilik ve karakter sahibi bir insan olmak mecburiyetindedir. Batıya özenmenin onları taklit etmenin hiçbir zaman fayda getirmeyeceğinin aksine zarar getireceğinin fakında olmalıdır. Allah cc cümlemizi bid’at ve batıl inançlara uymaktan muhafaza buyursun inşallah….

                                                                              

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.


SabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

Deva Eczanesi

Süleymaniye Mah. Gönülaçan Sok. No: 5/B

Telefon:711 9111

Nöbet Saati:18:30-08:30

Çınaraltı Eczanesi

Süleymaniye Mah. Destan Sok. Özel Aritmi Hast. Acil Karşısı

Telefon:715 1092

Nöbet Saati:18:30-01:00