Siyasiler terörü kınadı

02 Ocak 2017 / Pazartesi 17:02:01

İnegöl’deki siyasi partilerin başkanları düzenledikleri ortak basın toplantısıyla yaşanan terör olaylarını kınadı. AK Parti İlçe Başkanı Adem Demirel, “Terör; nereden, kimden ve kime gelirse gelsin, asla kabul etmek mümkün değildir. İnsanların huzurunu kaçırmayı hedefleyen bu eylemler, insanlığı ve medeniyetleri hedef alıyor” dedi.

AK Parti, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ve Saadet Partisi ilçe başkanları yaptıkları ortak açıklama ile teröre tepki gösterdi.

Sedef Pastanesi’nde gerçekleşen toplantıda grup adına konuşan AK Parti İlçe Başkanı Adem Demirel, teröre karşı ortak tepki ortaya koyma adına bir araya gelindiğini söyledi.

KARDEŞÇE YAŞAMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Konuşmasında birlik beraberlik çağrısı yapan Başkan Demirel, “Aziz milletimiz Kurtuluş Savaşı’nda olduğu gibi, terörle mücadelede topyekûn olarak ülkeye ve bu topraklara göz dikenlere karşı kardeşçe yaşamaya devam edecektir. Son saldırının gerçekleştirilmesinde; başta batı olmak üzere, malum ülkelerin yaşadığımız terör olaylarında sessiz kalması, Türkiye'nin bölgede yeniden oluşturulmak istenen, yeni harita planlarına karşı, bütünlüğünü korumadaki taviz kabul etmeyen ısrarlı tutumu ile Rusya ve Türkiye tarafından hazırlanan ve Suriye'de ilan edilen ateşkes de etkili olmuştur.”

GÜN, MİLLETÇE KENETLENME GÜNÜ

“Maksadı toplumda gerilim ve bölünmeyi tesis etmek olan terör; nereden, kimden gelirse gelsin, hangi inanç veya etnik grubu hedef alırsa alsın, asla kabul edilemez. Gün, terörün her çeşidine karşı, milletçe kenetlenme günüdür.”

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.

SİYASETSabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

Zümrüt Eczanesi

Hamidiye Mah. Hastane Cad. no:35/C

Telefon:0224 713 11 33

Nöbet Saati:

Zümrüt Eczanesi 2

Osmaniye Mah. Altay Cad. No: 2 G/Z5 (İnegöl Avm İçi)

Telefon:0224 715 55 67

Nöbet Saati: